16 lutego sąd w Chodzieży zdecyduje, co dalej ze sprawą działacza PiS z Sejn, który na przejściu dla pieszych potrącił starszego mężczyznę – informuje portal polskatimes.pl. Prokuratura umorzyła sprawę. Rodzina nie może się z tym pogodzić.

Tragiczny wypadek wydarzył się 13 maja 2017 roku w miejscowości Nieżychowo w woj. wielkopolskim. 69-letni mężczyzna chciał przejść przez krajową „dziesiątkę”, by zrobić zakupy w położonym po drugiej stronie drogi sklepu. Gdy był w połowie przejścia dla pieszych potrącił go samochód. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Reklamy

Świadkowie opowiadają że kierowca passata, który potrącił 69-latka, cały czas rozmawiał przez telefon. Był nim Grzegorz Z., działacz PiS z Sejn, który wg relacji miał odchodzić na bok, konsultować, co ma robić, próbował też nagrywać zebranych.

Sprawą zajęła się prokuratura w Chodzieży. Przesłuchała świadków, powołała biegłego, by ocenił, kto jest winny tej tragedii. Po czym sprawę umorzyła z czym nie może pogodzić się rodzina zmarłego. Jej mecenas złożył do sądu skargę na postanowienie o umorzeniu śledztwa.

Działacz PiS z Sejn, który siedział za kierownicą passata, w odpowiedzi na SMS dziennikarki poinformował, że nie ma nic do powiedzenia.

Źródło: polskatimes.pl

Poprzedni artykułSzokujące! Starosta z PiS blokuje rozwój turystyki w górach.
Następny artykułRodzice licealistów przerażeni. Fatalna zmiana w edukacji