22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieLudzie władzy czują się bezkarni? Działacz PiS zabił człowieka. Twierdzi, że nie...

Ludzie władzy czują się bezkarni? Działacz PiS zabił człowieka. Twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia

16 lutego sąd w Chodzieży zdecyduje, co dalej ze sprawą działacza PiS z Sejn, który na przejściu dla pieszych potrącił starszego mężczyznę – informuje portal polskatimes.pl. Prokuratura umorzyła sprawę. Rodzina nie może się z tym pogodzić.

Tragiczny wypadek wydarzył się 13 maja 2017 roku w miejscowości Nieżychowo w woj. wielkopolskim. 69-letni mężczyzna chciał przejść przez krajową „dziesiątkę”, by zrobić zakupy w położonym po drugiej stronie drogi sklepu. Gdy był w połowie przejścia dla pieszych potrącił go samochód. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Reklamy

Świadkowie opowiadają że kierowca passata, który potrącił 69-latka, cały czas rozmawiał przez telefon. Był nim Grzegorz Z., działacz PiS z Sejn, który wg relacji miał odchodzić na bok, konsultować, co ma robić, próbował też nagrywać zebranych.

Sprawą zajęła się prokuratura w Chodzieży. Przesłuchała świadków, powołała biegłego, by ocenił, kto jest winny tej tragedii. Po czym sprawę umorzyła z czym nie może pogodzić się rodzina zmarłego. Jej mecenas złożył do sądu skargę na postanowienie o umorzeniu śledztwa.

Działacz PiS z Sejn, który siedział za kierownicą passata, w odpowiedzi na SMS dziennikarki poinformował, że nie ma nic do powiedzenia.

Źródło: polskatimes.pl

Musisz o tym wiedzieć!