Zzamknięte w niedziele sklepy będą oznaczać nie tylko gigantyczne kolejki czy dłuższe godziny pracy np. w soboty. Według szacunków przez nowe przepisy pracę może stracić nawet 100 tys. osób! Donosi Super Express.

Ustawa o ograniczeniu pracy w niedziele zacznie obowiązywać od marca. Ekonomiści przestrzegają, że może ona spowodować masowe zwolnienia w handlu.

Reklamy

“Badania są bardzo różne, sięgają nawet 100 tysięcy. W tej chwili nikt nie jest w stanie określić, ile dokładnie osób straci pracę” – twierdził Robert Krzak, przewodniczący Forum Polskiego Handlu i podkreślał, że negatywne skutki poznamy dopiero w marcu, ale będzie ich sporo.

Zdaniem ekspertów każdej soboty poprzedzającej zakazaną niedzielę w sklepach będą gigantyczne kolejki. Poza tym ustawa wcale nie uratuje małych sklepów, bo Polacy kierują się ceną, a te będą niższe w wielkich marketach.

Czy to doprowadzi do coraz większej niechęci wobec zakazu? “Myślę, że prędzej czy później rząd się z tego wycofa. Nie można mieszać polityki z ideologią, i to mało uzasadnioną ekonomicznie” – ocenił w rozmowie z SE politolog prof. Kazimierz Kik i stwierdził, że rząd powinien się kierować rachunkami ekonomicznymi i wybierać rozwiązania korzystne dla rozwoju gospodarczego, dzięki któremu chce finansować zaplanowane zadania socjalne – dodaje.

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułRodzice licealistów przerażeni. Fatalna zmiana w edukacji
Następny artykułPrawicowy publicysta ostro o PFN. To fundacja patałachów