“Cenzura wraca na skalę nieobserwowaną przez dziesięciolecia!!!” – zarzuca TVP Lublin posłanka Joanna Mucha po tym, jak regionalna telewizja nie wyemitowała programu z jej udziałem. Tematem była dyskusja o ustawie o IPN.

Posłanka PSL Genowefa Tokarska nie kryje swojego zdziwienia w związku z tym, że program nie został wyemitowany. Nie przypomina sobie, by w jej karierze politycznej coś podobnego już się wydarzyło. O tym, że program „Pod ciśnieniem” zostaje zdjęty, dowiedziała się koło godz. 16. Zadzwoniono do niej z lubelskiej TVP. Usłyszała, że powodem takiej decyzji są „tendencyjne pytania” dziennikarki prowadzącej.

Reklamy

“W programie nikt nie został obrażony, nie było też wulgaryzmów. To była dyskusja na argumenty – powiedziała Tokarska w rozmowie z Gazetą Wyborczą i dodała: “Apelowałam, aby wyhamować troszeczkę, nie przysparzać sobie dodatkowych wrogów. Miałam tu na myśli Izrael i USA. Przecież z przyjaciółmi trzeba żyć w zgodzie.”

Tokarska uważa, że prawdziwym powodem zdjęcia programu z anteny jest to, że w dyskusji nie poradziła sobie posłanka PiS, a zarazem członkini Rady Mediów Narodowych i przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu Elżbieta Kruk. “Zabrakło jej argumentów i to był powód takiej, a nie innej decyzji telewizji” – powiedziała Tokarska.

Posłanka Mucha stwierdziła, że jest to możliwe, bo występowała “wcześniej w tym programie i ten odcinek poziomem dyskusji nie różnił się od poprzednich, nie działo się w nim nic nadzwyczajnego. Tyle tylko, że w tym odcinku po raz pierwszy pojawiła się posłanka Kruk.”

Ani dyrektor TVP Lublin Ryszard Montusiewicz ani posłanka Elżbieta Kruk nie odpowiedzieli na pytania Gazety Wyborczej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPiS jednak zamieszany w aferę reprywatyzacyjną? Są nowe doniesienia
Następny artykułKurski szasta pieniędzmi. 20 milionów na nowe studio Wiadomości