Nagroda za kolejki do lekarzy? Blisko 50 tysięcy złotych odprawy dla Radziwiłła

Ponad 44 tys. dla Konstantego Radziwiłła informuje Fakt o odprawie dla byłego już ministra zdrowia. Radziwiłł do końca kwietnia ma zapewnione wynagrodzenie, bo dostanie kolejne trzy pensje odprawy. Jako szef resortu inkasował wynagrodzenie wysokości 14,7 zł. miesięcznie.

Tymczasem tabloid wylicza, co zostawił po sobie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. To m.in. nierozwiązany konflikt z lekarzami rezydentami, wypowiadane masowo klauzule opt out i powstałe w ten sposób braki kadrowe w szpitalach, zamykane odziały i dłuższe kolejki do lekarzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Radziwiłł, wraz z pięcioma innymi ministrami, został odwołany ze stanowiska 9 stycznia 2018 r., w ramach rekonstrukcji rządu. Z wyliczeń faktu wynika też, że były szef resortu zdrowia dostanie ponad 44 tys. zł, bo odwołanemu ministrowi przysługuje trzy miesięczna odprawa, a jego miesięczna pensja wynosiła 14 709,16 zł.

Odwołany minister zdradził portalowi gazeta.pl, że chciałby wrócić do leczenia pacjentów, bo zanim został ministrem, prowadził przychodnię. Tabloid przypomina jednak, że jeśli były minister wróci do pracy przed upływem 3 miesięcy, to straci odprawę. Ale do końca kwietnia resort będzie mu wypłacał wyrównanie, jeśli na nowym stanowisku będzie zarabiał mniej niż jako minister zdrowia.

Czy będzie miał pacjentów?

Źródło: Fakt