[Counter-Box id="1"]

“Przedstawiciele PiS w Komisji Konstytucyjnej głosowali przeciwko przyznaniu Polsce 51. miejsca w Parlamencie Europejskim – powiedziała w Radiu ZET Danuta Hübner. Eurodeputowana mówiła, że Polska ma szansę na dodatkowy mandat w PE w związku z Brexitem.

Część miejsc opuszczonych przez eurodeputowanych z Wielkiej Brytanii zostanie podzielona między pozostałe państwa. Jedno z nich może przypaść Polce. “Przeszliśmy przez głosowanie Komisji, ale jest jeszcze głosowanie plenarne” – mówiła europosłanka PO i żaliła się, że “grupa polityczna z przedstawicielami partii rządzącej była przeciwko tej propozycji. Miejmy nadzieję, że nawet bez udziału PiS uda się przegłosować to dodatkowe miejsce” – dodała.

Reklamy

Europosłanka pytana o środowe głosowanie nad odwołaniem Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE powiedziała, że prawdopodobnie dołączy “do tych, którzy będą głosować za jego odejściem”. Istnieje jednak możliwość, że stanowisko zwolnione przez polityka PiS nie zostanie obsadzone przez Polaka. Ale wszystko zależy od grupy parlamentarnej, w której oprócz Prawa i Sprawiedliwości są jeszcze inne partie.

Źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułJan Olszewski ostro krytykuje PiS. Ustawa o IPN to bubel
Następny artykułTak wygląda dziś Polska lokalna. Oburzające głosowanie posłów PiS przeciw korzystnym zmianom w budżecie dla swojego województwa