Myśliwi będą stali ponad prawem? PiS i Kukiz odrzucają poprawki społeczne

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości wraz z Kukiz`15 stanęli w obronie uprzywilejowanej pozycji myśliwych – twierdzi Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Jego działacze zwracają uwagę, że posłowie zignorowali uwagi strony społecznej podczas nowelizacji prawa łowieckiego.

W czasie obrad połączonych sejmowych komisji PiS i Kukiz’15 zaakceptowano możliwość uznaniowego karania Polek i Polaków za „utrudnianie” polowania. Jest to przepis, który chciał wprowadzić były minister Jan Szyszko. W ten sposób ogranicza się dostęp obywateli do korzystania z lasów i łąk stanowiących własność Skarbu Państwa i poszerza przywileje myśliwych.

Posłowie sprzeciwili się również wprowadzeniu obowiązku okresowych badań lekarskich i psychologicznych myśliwych. Parlamentarzyści bronili też „łowieckiej tradycji” znęcania się nad zwierzętami „kultywowanej” w ramach szkolenia i zawodów z użyciem psów myśliwskich. Nie przekonał ich nawet argument, że przepis jest niezgodny z Ustawą o ochronie zwierząt. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku udziału dzieci w polowaniach.

Jednocześnie posłowie zdecydowali się nie upubliczniać informacji o tym gdzie odbędą się polowania, choć to zwiększyłoby poczucie bezpieczeństwa osób wybierających się na spacer do lasu.

Właściwie żadna z poprawek, których potrzebę wprowadzenia zgłaszała strona społeczna, nie została uwzględniona.

Źródło: Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
dzierżykij Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dzierżykij
Gość
dzierżykij

ale o zmianach w stanowisku Franciszka na dogmaty i np kary śmieci małżeństwa i innych wierni w naszym kraju nie są informowani, o stanowisku naszych hierarchów którzy z grubsza nie chcą żadnych zmian i wydaje się że zmierzają do odłączenia od głównego nurtu jak być może w Anglii tam jest anglikański kościół