PiS chce zniszczyć prywatną opiekę medyczną. To jest chore!

Upaństwowienie usług związanych z ratowaniem życia jest nieuzasadnione — uważają eksperci Lewiatana pisze Puls Biznesu. Organizacja podkreśla, że po upaństwowieniu ratownictwa konieczne będzie odtworzenie całej jego struktury — czyli zapewnienie lekarzy, zakup ambulansów i wyposażania.

W ocenie Lewiatana nie dokonano oceny kosztów tego przedsięwzięcia, co jest sprzeczne z zasadami gospodarowania publicznymi pieniędzmi. “Zadania z zakresu ratownictwa medycznego nie są realizowane lepiej tylko dlatego, że dysponent jest państwowy. W żadnym z raportów Najwyższej Izby Kontroli nie wskazano, że forma własności ma jakiekolwiek znaczenie przy wykonywaniu usług medycznych” — przekonuje dr Dobrawa Biadun, radca prawny i ekspertka Lewiatana i przypomina, że prawo międzynarodowe, w tym Unii Europejskiej, chroni przed wszelkimi działaniami państwa polegającymi na wywłaszczeniu pośrednim oraz przed praktykami z tym równoznacznymi.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Konfederacja Lewiatan prognozuje, że nowe przepisy doprowadzą do sytuacji, w której podmioty prywatne nie będą mogły korzystać z majątku, aby móc przystąpić do konkursu i ubiegania się o zawarcie umowy o świadczenie usług.

Źródło: Puls Biznesu