20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWpadka członkini KRRiT. Nawet nie wie, że są igrzyska

Wpadka członkini KRRiT. Nawet nie wie, że są igrzyska

Pjongczang przez najbliższe kilkanaście dni będzie areną sportowych zmagań dla kilku tysięcy zawodników z całego świata w różnych dyscyplinach sportowych. Członkinię KRRiT Teresę Bochwic mocno zdziwił wybór gospodarza.

„Czy mnie wzroki słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomowa bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn?” – napisała w środę na Twitterze Bochwic, co uchwycił i opublikował na Facebooku publicysta Jakub Wencel.

Reklamy

Bochwic popełniła jednak kilka błędów. Po pierwsze zawody to nie „mistrzostwa świata w skokach narciarskich”, a zimowe igrzyska olimpijskie. Ich gospodarzem jest miasto Pjongczang, a nie „Pjongjang”, które położone jest od zawsze w Korei Południowej, a nie Północnej. Na szczęście członkinię KRRiT wyprowadzono z błędu i skasowała swój wpis.

Zastanawia nas jedno. Bochwic to dziennikarka i publicystka. Czy przed zadaniem pytań nie mogła sprawdzić? Przecież w internecie jest wszystko. A opublikowane tam rzeczy nigdy nie giną.

Źródło: Facebook, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!