Pjongczang przez najbliższe kilkanaście dni będzie areną sportowych zmagań dla kilku tysięcy zawodników z całego świata w różnych dyscyplinach sportowych. Członkinię KRRiT Teresę Bochwic mocno zdziwił wybór gospodarza.

“Czy mnie wzroki słuch mylą, czy rzeczywiście mistrzostwa świata w skokach narciarskich są w Korei Płn? Która grozi atomowa bronią połowie świata? Pjongjang, dawniej nazywany Phenian, stolica Korei Płn?” – napisała w środę na Twitterze Bochwic, co uchwycił i opublikował na Facebooku publicysta Jakub Wencel.

Reklamy

Bochwic popełniła jednak kilka błędów. Po pierwsze zawody to nie “mistrzostwa świata w skokach narciarskich”, a zimowe igrzyska olimpijskie. Ich gospodarzem jest miasto Pjongczang, a nie “Pjongjang”, które położone jest od zawsze w Korei Południowej, a nie Północnej. Na szczęście członkinię KRRiT wyprowadzono z błędu i skasowała swój wpis.

Zastanawia nas jedno. Bochwic to dziennikarka i publicystka. Czy przed zadaniem pytań nie mogła sprawdzić? Przecież w internecie jest wszystko. A opublikowane tam rzeczy nigdy nie giną.

Źródło: Facebook, Twitter

Poprzedni artykułOszustwo na posła PiS. Tak młodej władzy woda sodowa uderzyła do głowy
Następny artykułKolejna ustawa bubel uchwalona głosami PiS. Prawo wodne zatrzymało inwestycje