Stowarzyszenie Sędziów Polskich “Iustitia” usunęło w sobotę wieczorem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka ze swoich szeregów – informuje Fakt. O decyzji poinformował rzecznik Iustitii sędzia Bartłomiej Przymusiński.

“W dyskusji wskazano na wspieranie przez wiceministra Piebiaka działań prowadzących do uchwalenia zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Popieranie takich przepisów jest sprzeczne z podstawowymi celami stowarzyszenia” – powiedział sędzia Przymusiński podając argumenty stowarzyszenia. Dodał, że decyzja o usunięciu jest ostateczna. Istnieje jedynie teoretyczna możliwość odwołania się do sądu powszechnego. We wrześniu zeszłego roku zebranie członków stołecznego oddziału Stowarzyszenia “Iustitia” uchwaliło usunięcie wiceministra Piebiaka ze swych szeregów. Tamta decyzja była nieprawomocna – można się było odwołać od niej do ogólnokrajowego zebrania delegatów Iustitii. Piebiak złożył takie odwołanie.

Reklamy

Tymczasem w sobotę podczas zebrania delegatów stowarzyszenia w Mszczonowie za uwzględnieniem odwołania Piebiaka oddano 13 głosów, przeciw było 114 delegatów, zaś sześć osób wstrzymało się od głosu. “To tylko pokazuje, jak część środowiska jest zaciekła, jeśli chodzi o de facto uczestnictwo w walce politycznej. Nie traktuję tego jako normalnej działalności stowarzyszenia” – ocenił wiceminister Piebiak. Zaznaczył, że uważa tę decyzję za nietrafną i nie widzi podstaw do jej podjęcia. “Zastanowię się, co dalej i czy uruchomić drogę sprawdzenia poprawności tego wykluczenia przed sądem powszechnym” – stwierdził.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułSzykuje się transfer roku! Adam Małysz i Kamil Stoch w PSL?
Następny artykułApel sędziów do sędziów!