Piotr Duda kontra młodzi przedsiębiorcy. Solidarność przeciwna ulgom

“Solidarność” krytykuje projekt zwolnienia z ZUS przedsiębiorców do 24. roku życia. O sprawie pisze “Puls Biznesu”.

Autorem projektu ustawy jest Platforma Obywatelska. Jak napisano w gazecie, zakłada on zwolnienie młodych przedsiębiorców ze składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i zdrowotne do 24. roku życia. Następnie, od 25. roku życia młodym biznesmenom przysługiwałyby przez 2 lata obniżone o 80% stawki na ZUS.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“Solidarność”, z której głosem mocno liczy się partia rządząca, jest przeciw. W opinii, którą cytuje gazeta, związek tłumaczy: “(…) konsekwencją będzie przede wszystkim zebranie niższego kapitału na indywidualnym koncie emerytalnym, co przyczyni się do niskiego świadczenia emerytalnego w przyszłości”.

“Solidarność” przekonuje, że pomysł opozycji przyczyni się do “utrudnień w uzyskiwaniu przez młode osoby statusu pracownika” i rozwoju fałszywego samozatrudnienia, do czego zachęcać będą niższe koszty.

Projekt został skierowany do pierwszego czytania. Posłowie czekają na razie na opinię rządu.

Źródło: Puls Biznesu