Pomnik jak z Tytusa? Znany rysownik załamany projektem

Henryk Jerzy Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, twórca kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek” nie może uwierzyć, że w pobliżu Placu Piłsudskiego ofiary tragedii z 10 kwietnia 2010 roku ma upamiętnić instalacja z symboliką schodów – informuje Fakt.

Dziennikarze tabloidu rozmawiali z rysownikiem. “Jestem zaskoczony projektem, ponieważ przypomina zupełnie mój rysunek satyryczny” – powiedział artysta, który od wielu lat sympatyzuje z PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


fragment kultowego komiksu

Znany rysownik wspominając, że przypomina mu to jego rysunek satyryczny, ma na myśli Schody Do Nikąd, które wymyślił w Księdze XVIII przygód Tytusa wydanej w 1987 roku. “Autor pomnika zapewne czytał Tytusy, a jako architektowi, mógł mu się bezwiednie zakodować mój rysunek” – stwierdził Papcio Chmiel, który obawia się, że „z powodu wielkiej popularności Tytusów”, pomnik będzie się kojarzył „bardziej ze schodami wesołymi” z komiksu, niż z „ofiarami smutnej katastrofy”.

Źródło: Fakt