Zakaz handlu w niedzielę to “bubel roku” – twierdzi Forum Obywatelskiego Rozwoju. Fundacja obnaża kolejne luki w nowym prawie i podsuwa sprzedawcom prosty sposób na sprzedaż produktów mimo formalnego zakazu.

Do pierwszej niedzieli bez handlu pozostał miesiąc, a pomysłów na obejście zakazu coraz więcej. Wśród nich: showroomy, w których produkty się tylko ogląda, a zamawia przez internet, stacje benzynowe przy marketach, a teraz także tzw. automaty vendingowe. Pod tą nazwą kryją się popularne maszyny, w których można kupić słodycze, kanapki, kawę, a wkrótce także telewizory czy ubrania.

Reklamy

Na lukę w ustawie o zakazie handlu w niedzielę zwróciła uwagę Forum Obywatelskiego Rozwoju, która regularnie wytyka błędy w nowym prawie nazywając je “bublem roku”.

 

Pierwotnie w projekcie ustawy zakaz sprzedaży w automatach był uwzględniony. Wtedy Polskie Stowarzyszenie Vendingu napisało do posłów apel o zmianę przepisów.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułZnany prawicowy publicysta bez prawa wjazdu do Anglii? Rozsiewa mowę nienawiści?
Następny artykułTak premier z PiS ignoruje problemy Polski lokalnej. Wolał rozmowę w zakonie od samorządowców i mieszkańców