Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają mieć swoje mundurki – informuje Gazeta Olsztyńska. Na ten cel ma pójść 12 milionów złotych. Czy to dużo?

Władze ZUS wpadły na pomysł, by pracownicy, którzy obsługą interesantów, ubrani byli w jednolite ubrania. Jeden komplet ma kosztować od 3500 do nawet 5000 złotych. Niedługo po tym, jak plany ZUS ujrzały światło dzienne, biuro prasowe Zakładu opublikowało komunikat: „żaden przetarg w sprawie zakupu służbowej odzieży dla pracowników bezpośredniej obsługi klienta nie został jeszcze ogłoszony”.

Reklamy

Dalej napisano, że „Rzeczywiście organizacje związkowe działające w ZUS zgłosiły do zarządu Zakładu wniosek o zakup odzieży służbowej dla pracowników sal obsługi klienta, a zarząd Zakładu zlecił analizę finansową oraz możliwej formy prawnej zakupu.” Ponieważ, jak wynika z komunikatu „zakład dysponuje oszczędnościami, które może przeznaczyć na ten zakup, ale ostateczne decyzje co do formuły takowego zakupu nie zapadły. Gdy tylko zostanie podjęta ostateczna decyzja w tej materii, będzie ona publicznie podana do wiadomości.”

Oznacza to, że umundurowanie pracowników jest jak najbardziej możliwe.
A my tylko przypominamy, że mundurki w szkołach się nie przyjęły.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Poprzedni artykułNBP wydaje publiczne pieniądze na YouTuberów. 100 tysięcy złotych w internet
Następny artykułJulia Przyłębska popełniła przestępstwo? Jest zawiadomienie do prokuratury