24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAbsurdalny pomysł ZUS. Ubrania za 12 milionów złotych

Absurdalny pomysł ZUS. Ubrania za 12 milionów złotych

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają mieć swoje mundurki – informuje Gazeta Olsztyńska. Na ten cel ma pójść 12 milionów złotych. Czy to dużo?

Władze ZUS wpadły na pomysł, by pracownicy, którzy obsługą interesantów, ubrani byli w jednolite ubrania. Jeden komplet ma kosztować od 3500 do nawet 5000 złotych. Niedługo po tym, jak plany ZUS ujrzały światło dzienne, biuro prasowe Zakładu opublikowało komunikat: „żaden przetarg w sprawie zakupu służbowej odzieży dla pracowników bezpośredniej obsługi klienta nie został jeszcze ogłoszony”.

Reklamy

Dalej napisano, że „Rzeczywiście organizacje związkowe działające w ZUS zgłosiły do zarządu Zakładu wniosek o zakup odzieży służbowej dla pracowników sal obsługi klienta, a zarząd Zakładu zlecił analizę finansową oraz możliwej formy prawnej zakupu.” Ponieważ, jak wynika z komunikatu „zakład dysponuje oszczędnościami, które może przeznaczyć na ten zakup, ale ostateczne decyzje co do formuły takowego zakupu nie zapadły. Gdy tylko zostanie podjęta ostateczna decyzja w tej materii, będzie ona publicznie podana do wiadomości.”

Oznacza to, że umundurowanie pracowników jest jak najbardziej możliwe.
A my tylko przypominamy, że mundurki w szkołach się nie przyjęły.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Musisz o tym wiedzieć!