NBP wydaje publiczne pieniądze na YouTuberów. 100 tysięcy złotych w internet

NBP wydał gigantyczną sumę na YouTuberów i reklamy na Facebooku i YouTube w kampanii dezinformacyjnej przeciwko kryptowalutom!

Jak wynika z odpowiedzi udzielonej przez NBP dokładna suma to 91 221,99 zł. Pieniądze zostały wypłacone spółkom Gamellon Sp. z o.o oraz Google Ireland Limited i Facebook Ireland Limited.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Facebook Ireland Limited i Google Ireland Limited to spółki zależne do Facebooka i Google służące do reklamowania się u tych podmiotów. Z kolei Gamellon Sp. z o.o. to sieć partnerska, która zrzesza wielu YouTuberów, między innymi Marcina Dubiela, który nakręcił “słynny” film z DubielCoinami.

Czy był on sponsorowany właśnie przez NBP? Bo z informacji przesłanych przez Narodowy Bank Polski wynika, że swoją akcję przeciwko wirtualnej walucie reklamował na Facebooku i między innym YouTube.

Źródło: Wykop