Coraz większe poczucie bezkarności w rządzie? Minister nagrodziła męża koleżanki

Przed tygodniem komisja z wiceminister kultury Magdaleną Gawin na czele rozstrzygnęła konkurs na projekt wystawy w Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Jak informuje Fakt główną nagrodę w wysokości 25 tys. zł dostało konsorcjum założone przez firmę, której współwłaścicielem jest… mąż koleżanki z rządu pani Gawin.

Chodzi o Marcina Emilewicza męża żoną Jadwigi Emilewicz – nowej minister przedsiębiorczości i technologii. Firma Marcina Emilewicza nosi nazwę Koza Nostra Studio. Według zapisów w rejestrze sądowym istnieje ona na rynku raptem półtora roku, choć nazwa z pewnością ma dłuższą historię. Jeszcze w 2014 roku – gdy Jadwiga Emilewicz była radną sejmiku w Małopolsce – tak nazywała się jej jednoosobowa działalność gospodarcza.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Emilewicz zamknęła ją w końcu grudnia 2015 roku, miesiąc po tym jak została wiceministrem rozwoju w rządzie Beaty Szydło. Jednak strona internetowa jest ta sama, co firmy jej męża. Prezes Koza Nostra Studio to Natalia Horak, która najpierw poprosiła dziennikarzy Faktu o pytania mailem, a gdy usłyszała, że chodzi o Emilewicza i jego rolę w firmie… rozłączyła się!

Na stronie internetowej firma Emilewicza chwali się projektami niemal wyłącznie ze sfery publicznej. Na dziewięć podmiotów, z którymi współpracuje, aż sześć to muzea. Główne to Muzeum Historii Polski w Warszawie, które podlega pod resort kultury. Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Historii Polski przed wejściem do rządu była… Magdalena Gawin. Tajemnicą poliszynela jest, że wspiera ją wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, który przyjaźni się z jej mężem Dariuszem Gawinem.

A my przypominamy staropolskie przysłowie: ręka rękę myje.

Źródło: fakt