[Counter-Box id="1"]

Towarzystwo Dziennikarskie złożyło zawiadomienie do prokuratury okręgowej w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Julię Przyłębską, prezes Trybunału Konstytucyjnego – informuje portal Wirtualnemedia.pl. Chodzi o niewpuszczenia dziennikarzy do Trybunału Konstytucyjnego.

“To pokazuje klimat polityczny oraz to, jak działa ten tzw. Trybunał Konstytucyjny” – skomentował Jan Ordyński, wiceprezes TD.

Reklamy

Chodzi o konferencję, która odbyła się 2 lutego w Trybunale Konstytucyjnym pt. „Tożsamość konstytucyjna”. Z informacji Towarzystwa Dziennikarskiego wynika, że na konferencję wpuszczono tylko dziennikarzy mediów publicznych: TVP i Polskiego Radia. Odmówiono zaś wejścia mediom prywatnym m.in. dziennikarzom z TVN, Polsatu czy Radia ZET. Wcześniej do udziału w debacie w TK zapraszała wszystkie media Kancelaria Premiera RP dodając w zaproszeniu „Otwarte dla mediów”. Kancelaria Premiera, jak też Trybunał Konstytucyjny, także w późniejszym czasie nie odpowiedziały na pytania mediów o przyczyny takiego dyskryminacyjnego potraktowania przez władze TK dziennikarzy z mediów prywatnych – napisano w zawiadomieniu, złożonym do prokuratury. Członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego podkreślają, że artykuł 54 Konstytucji RP zapewnia wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Powołują się także na Prawo prasowe, które mówi, że organy państwa mają stwarzać prasie warunki niezbędne do wykonywania jej funkcji i zadań.

“Zgodnie z art. 44 ust. 1 Prawa prasowego kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności” – podkreśla w zawiadomieniu. Jan Ordyński, wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl powiedział, że zgłoszenie do prokuratury było koniecznością.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułAbsurdalny pomysł ZUS. Ubrania za 12 milionów złotych
Następny artykułSędziowie bawią się w najlepsze z politykami PiS. Hipokryzja ministra sprawiedliwości