Jarosław Gowin po raz kolejny zmienił nazwę partii na „Porozumienie” i… według informacji „Faktu”, sąd odmówił mu rejestracji. Wszystko przez zbieżność nazwy do zarejestrowanego wcześniej Porozumienia Polskiego. Założyli ją 20 lat temu politycy AWS powiązani z o. Tadeuszem Rydzykiem i Radiem Maryja.

Wicepremier jest oburzony decyzją. „To świetny przykład kompletnej dezynwoltury polskich sądów” – powiedział Gowin w rozmowie z Fakt24. Ale nie tylko to rozwścieczyło polityka.

Reklamy

„Wcześniej sąd nie widział żadnego podobieństwa między nazwą Polska Razem a nazwą Partia Razem, a teraz dostrzega problem w podobieństwie nazw Porozumienie i Porozumienie Polskie. Nie jest to pierwsza decyzja polskiego sądu, którą przyjmuję ze wzruszeniem ramion” – wyjaśnił.

„Fakt” dotarł także do uchwały, którą 1 lutego 2018 r. podjął zarząd formacji wicepremiera. Kierownictwo zmieniło nazwę na „Porozumieniem Jarosława Gowina”. W skrócie „Porozumienie Gowina”.

A tak naprawdę czy to będzie „Porozumienie”, czy „Porozumienie Gowina” przy takim tempie zmian nazewnictwa szybko może się okazać, że to jednak kolejne nieporozumienie.

Źródło: fakt

Poprzedni artykułWalka o stołki trwa w najlepsze. To główne zajęcie rzadu
Następny artykułPorażka PiS w Warszawie. Nikt nie chce stanąć do walki o fotel prezydenta?