Nowoczesna chce, by CBA zbadało majątek prezesa Orlenu informuje Gazeta Wyborcza. Wszystko dlatego, że wójta Pcimia w ciągu dwóch lat został milionerem i awansował na prezesa Orlenu.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych, Obajtek w 2010 r. miał 5 tys. zł oszczędności i kredyty w dwóch bankach: na 140 tys. i 520 tys. zł. Dwa lata później na koncie zgromadził już 300 tys. oszczędności, a jego kredyty z 660 tys. zł spadły do 430 tys. Razem z matką stał się też właścicielem 10 proc. udziałów w spółce ERG Bieruń zajmującej się produkcją folii. Wartość udziału to ok. 800 tys. zł.

Co ciekawe w 2010 r. Obajtek miał 270-metrowy dom o wartości 400 tys. zł, który – według oświadczenia złożonego dwa lata później był wart już tylko 150 tys. Na dodatek zamiast mieszkania o powierzchni 120 metrów (200 tys. zł), które miał w 2010 r., pojawiły się dwa inne: 50- i 70-metrowe o wartości 100 i 150 tys. zł. Dodatkowo dane Daniela Obajtka jeszcze niedawno widniały na tablicy informacyjnej budowy przy zabytkowym rynku w Lanckoronie (teraz zostały wymazane). Prezes Orlenu miał w tym miejscu prowadzić „odbudowę, przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku jednorodzinnego z instalacjami, rozbiórkę budynku gospodarczego oraz części muru oporowego” – jak podaje GW.

Poseł Marek Sowa z Nowoczesnej zapowiada złożenia zawiadomienia do CBA, bo wylicza: „W dwa lata wójt zarabiający 180 tys. zł rocznie zyskuje 250 tys. oszczędności, spłaca 200 tys. zł kredytu i nabywa pakiet udziałów za 800 tys. zł. To łącznie 1 milion 300 tys. zł gotówki, na którą nie ma pokrycia w dochodach.”

Być może odpowiedź jest w działkach i domach, którymi dysponuje rodzina Obajtków. Choć sam Daniel Obajtek twierdzi w oświadczeniach majątkowych, że z tytułu najmu rocznie otrzymuje ledwie 30 tys. zł.

Posłowie Nowoczesnej w związku z oświadczeniami Obajtka skierowali interpelację do Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych. Zapowiadają też złożenie zawiadomienia do CBA.

Dziennikarze GW zadali pytanie Danielowi Obajtkowi, ale do dziś nie dostali odpowiedzi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
mas60JulkaRafalJaninaAnna Wojcik Musczynski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wlodek
Gość
wlodek

Nie widzę w tym znamion przestępstwa. Wręcz przeciwnie ! To przykład dla Polaków, jak oszczędzać, nie mając za wiele i zaoszczędzić na godne życie na lata !!!…Zacznę chyba wierzyć i zapiszę się do PiS z rekomendacją, że będę oszczędzał, jak prezes Orlenu …Z poważaniem, emeryt bez oszczędności…:)…

Anna
Gość
Anna

To proszę przeczytać artykuł jeszcze raz. Z wykazanymi dochodami i majątkiem nie był w stanie tyle zaoszczędzić. Do tego umorzenie sprawy przez ziobrową prokuraturę.

Jagna
Gość
Jagna

Anna nie widzisz w odpowiedzi tego Pana ironii czytaj ze zrozumieniem

Jako
Gość
Jako

Prawda

mas60
Gość
mas60

To sarkazm. Włodek kpi z „oszczędnego” trybu życia „pana” wójta.

Janina
Gość
Janina

To się robi tak: 1000zł. zarabia, 2000zł wydaje, a 3000zł.odkłada.

Julka
Gość
Julka

Jak oszczędzić więcej niż sięz arabia? cud

Anonymous
Gość
Anonymous

hahaha Ziomek który „sam” doszedł do wszystkiego, sam … nie był nigdy karany bo prokuratura Ziobry umorzyła sprawę… Bierzcie przykład z niego, jak się za pisu robi majątki 🙂

RZĄD DO DYMISJI
Gość
RZĄD DO DYMISJI

PRZECIEŻ W PISDZIELSTWIE WSZYSCY MUSZĄ BYĆ MILIONERAMI

Anna Wojcik Musczynski
Gość
Anna Wojcik Musczynski

I przybywa nam milionerow pisowskich

Rafal
Gość
Rafal

To przeciez Obajtek-wszystko moge.nie pamieracie jak prezes go przedstawial?