PiS przyznaje się do kompromitacji. Ta ustawa nie będzie działać

“Przynajmniej do czasu wyroku Trybunału Konstytucyjnego nowelizacja ustawy o IPN nie będzie działać” – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie “Jeden na jeden”.

Karczewski zapewniał też, że wypowiedź Mateusza Morawieckiego z Monachium, która wzbudziła oburzenie w Izraelu, była prawdziwa, ale “wyrwana z kontekstu”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polski premier użył sformułowania “żydowscy sprawcy” w kontekście Holokaustu – stwierdził marszałek i dodał, że “intencje wypowiedzi pana premiera były dobre. Powiedział prawdę. Powiedział to, co miało miejsce w przeszłości” – mówił Karczewski, twierdząc, że wypowiedzi Morawieckiego wysłuchać w całości, “dobrze ją ocenić i dobrze przetłumaczyć”.

Marszałek Karczewski przyznał, że nowelizacja ustawy o IPN, po podpisaniu jej przez prezydenta skierowana do Trybunału Konstytucyjnego, do czasu ogłoszenia wyroku TK “nie będzie działać”.

Źródło: TVN24