18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRówność wobec prawa to fikcja. Koleżanka Morawieckiego bezkarna

Równość wobec prawa to fikcja. Koleżanka Morawieckiego bezkarna

Prokuratura, która chce postawić posłance Małgorzacie Zwiercan zarzuty za „głosowanie na dwie ręce”, musiała zawiesić postępowanie w jej sprawie – pisze Super Express.

Wszystko dlatego, że mimo przesłania do Sejmu wniosku o uchylenie immunitetu, sprawą posłanki Zwiercan nie zajęła się w ogóle sejmowa komisja regulaminowa.

Reklamy

W październiku 2017 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie za pośrednictwem prokuratora generalnego skierowała do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłanki Małgorzaty Zwiercan. Chodzi o przekroczenie przez posłankę uprawnień, czyli to, że wiosną 2016 r. zagłosowała za siebie i za swojego klubowego kolegę Kornela Morawieckiego.

„Postępowanie jest zawieszone do momentu rozpatrzenia przez Sejm wniosku o uchylenie immunitetu. Wciąż czekamy na odpowiedź” – poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich nie zajęła się sprawą, bo jak twierdzi chce to robić rzetelnie. „Zamówiłem dwie dodatkowe ekspertyzy. Po zapoznaniu się z nimi komisja podejmie decyzję” – wyjaśnił dziennikarzom przewodniczący komisji Włodzimierz Bernacki z PiS.

Posłanka Zwiercan nie chciała komentować sprawy. „Pani poseł sama przyznaje się, że złamała prawo, a oni robią wszystko, żeby nie poniosła za to kary” – twierdzi poseł Marcin Kierwiński z Platformy. Posłance grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

Źródło: Super Express

Musisz o tym wiedzieć!