Żydowska Ruderman Family Foundation wypuściła klip, w którym kłamliwie mówiono o „polskim Holokauście”, więc Polsce wybuchło oburzenie i bardzo szybko zareagowała Polska Fundacja Narodowa. Tyle że do walki ze zniesławianiem Polski użyła filmiku, który ukradła internautom. Na dodatek to taki filmik, który został zablokowany za naruszenie praw autorskich!

O sprawie napisał dziennik Fakt. A chodzi o film „God Bless You!”, który miał być odpowiedzią na szkalujący Polskę film fundacji Rudermana. Użytkownicy mediów społecznościowych i dziennikarze błyskawicznie zauważyli, że jest… plagiatem! „Ten klip, co to go podobno PFN przygotowała w odpowiedzi na ten żydowski, to tylko skrócona wersja klipu z lipca zeszłego roku.

Reklamy

https://twitter.com/olgalengyel/status/966389257228124160

Filmik oparty jest na fragmentach przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa z jego wizyty w Polsce. Widać na nim widoki Polski z lotu ptaka, fragmenty filmu TVP przygotowanego na Dzień Flagi. A w tle słynna muzyka z filmu „Piraci z Karaibów”. Autorzy tego pierwszego filmiku nie zadbali o to, by cudze utwory kupić. Dlatego usunięto go z serwisu YouTube. “Czy PFN o to zadbała, czy właściciele praw do tych utworów pozwą Fundację o odszkodowanie?” – pyta tabloid, którego dziennikarze poprosili władze PFN o komentarz, ale odpowiedzialny za kontakty z mediami członek zarządu Antoni Kolek nie znalazł czasu, żeby z nimi porozmawiać.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułPrezydent Duda ma coraz większy problem. Kolejne osoby nie chcą od niego odznaczeń
Następny artykułRadny PiS oskarżony o kłusownictwo? Naboje i wnyki znalezione w jego domu