„Waszyngton: miło i sympatycznie z Betsy Devos – sekretarzem edukacji USA. To taka polska Anna Zalewska…” – napisał na Twitterze Ryszard Czarnecki i wpis zilustrował fotografią. Fakt donosi, że problem w tym, że kobieta na zdjęciu… to nie była Betsy DeVos, jak chciał Czarnecki.

Wpadkę szybko podchwycili internauci i zaczęli obśmiewać Czarneckiego. Ten więc szybko skasował wpis, ale w internecie nic nie ginie.

Reklamy

Szybko okazało się, że uchwycona na zdjęciu kobieta jest Kay Cole James, czyli szefowa Heritage Foundation – konserwatywnego think-tanku pisze Fakt. Do zakresu badań i analiz Heritage Foundation zalicza się: stosunki międzynarodowe, polityka krajowa USA, przygotowywanie zmian i propozycji systemowych korzystnych dla USA, z zakresu m.in. gospodarki, finansów publicznych, systemu ubezpieczeń, służby zdrowia, edukacji, itp. Wpadka jest podwójnie kłopotliwa, bo trzy lata temu spotykał się z poprzednim szefem tego think-tanku. Zmiana na stanowisku szefa najwyraźniej umknęła europosłowi w natłoku zadań… – skomentował tabloid.

Źródło: Fakt, Twitter

Poprzedni artykułRadny PiS oskarżony o kłusownictwo? Naboje i wnyki znalezione w jego domu
Następny artykułWspółpracownik Szyszki zarabia więcej niż premier. Dojna zmiana?