W sobotę w Toruniu odbył się koncert “Szlakiem Ikara”. Teksty piosenek dotyczyły katastrofy smoleńskiej, a na ogromnych telebimach wyświetlanych był tupolew lecący na brzozy.

Producentem oratorium “Szlakiem Ikara” jest Marek Klementowski, który w wywiadzie dla TVP mówił, że ma nadzieję, że utwory wykonywane w trakcie koncertu zainspirują ludzi do poszukiwania odpowiedzi, które ciągle jeszcze nie zostały udzielone w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Reklamy

Autorzy koncertu w oficjalnym komunikacie przekonywali też, ze celem jest “uwrażliwienie widza i słuchacza na koszmar tragedii, wzbudzenie refleksji i zainspirowanie do rzeczowej, a także uczuciowej analizy przyczyn największej katastrofy w dziejach Polskich Sił Powietrznych”.

Na scenie pojawili się przede wszystkim młodzi artyści, którzy wykonali takie utwory, jak “Ludzie ptaki” czy “Jakie są fakty, jakie przyczyny”. W trakcie koncertu można też było usłyszeć utwór “Wrak stalowy”. Wykonujący go artysta śpiewa, że “nie wszystkiemu winne drzewo” i, że szerzy się wieść o tym, że powstaje “zaczyn prawdy”. Tłem dla artystów były telebimy, na których widać było wrak tupolewa lub samolot zbliżający się do drzew.

Sponsorem tytularnym koncertu była KGHM Polska Miedź. Z kolei patronatem objął go Kornel Morawiecki, który pojawił się na koncercie.

Koncert transmitowała TV Trwam. Internauci nie zostawili na oratorium suchej nitki.

https://twitter.com/technofrau743/status/967423262681595905

https://twitter.com/oskaria50/status/967421342332129280

https://twitter.com/radkosky/status/967675235964203008

Źródło; Wirtualna Polska, twitter

Poprzedni artykułCzekają nas głodowe emerytury
Następny artykułArogancka władza nie przejmuje się zwalnianymi pracownikami. “Poradzą sobie”, mówi minister