W czwartek Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W ub. roku poseł tarczyński podzielił się historią swojej rodziny. W tym roku ponowił wpis, ale… potem usunął, gdyż internauci zbadali fakty.

1 marca 2017 roku, kontrowersyjny poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński postanowił podzielić się historią swojej rodziny, tłumacząc swój entuzjazm wobec obchodów święta 1 marca. Przedstawił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie swoje i swojego dziadka, wraz z historią jego życia.

Reklamy

„Mój dziadek Józef Albiński ps. „Lis”
Komendant Placówki Narodowych Sił Zbrojnych. Żołnierz Wyklęty.
Pewnej nocy sowieci pojawili się w domu moich dziadków. Babcia była wtedy w ciąży. Przystawili jej kałasznikowa do brzucha:
„Mów gdzie się ukrywa albo będę strzelać!”
Nie wydała ukochanego.
Jakiś czas później urodziła się moja mama.
Później pojawiłem się na świecie ja.
Sztafeta pokoleń trwa!” – napisał na Facebooku Tarczyński.

W tym roku ponownie napisał o dziadku. Tym razem internauci przeprowadzili „mini śledztwo historyczne”, czyli sprawdzili historię Józefa Albińskiego ps. “Lis” i prawdziwość opowieści posła PiS.

Internautom udało się dotrzeć do opracowań naukowych, w których odnaleźli Józefa Albińskiego. Nie zgadza się jednak ani jego pseudonim, ani funkcja, ani organizacja, w której walczył. Nie zgadza się też broń przykładana babci do skroni.

A co na to sam zainteresowany? Idzie w zaparte.

Źródło: Twitter, Facebook

Poprzedni artykułOdloty rzeczniczki rządu. Zapytana o wielkie premie ministrów mówi o… smogu
Następny artykułPartia w państwie. FOR ujawnia jak PiS zawłaszcza Polskę i obsadza stanowiska działaczami