Rolnicy alarmują o pismach z ARiMR w sprawie dopłat bezpośrednich, w których urzędnicy informują ich, że wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2017 rok zostaną rozpatrzone dopiero w połowie czerwca! – informuje portal topagrar.pl.

Rolnicy z całej Polski otrzymują za pośrednictwem poczty pisma z biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o następującej treści: „uprzejmie informuję, że z uwagi na konieczność wykonania wszystkich obowiązkowych kontroli wniosku oraz skomplikowany charakter sprawy termin załatwienia sprawy przyznania płatności, określony w w/w przepisach zostanie przekroczony”.

Reklamy

W piśmie widnieje data – połowa czerwca 2018 roku. To kiepskie wieści dla tych, którzy liczyli, że przynajmniej część wiosennych wydatków na start w pole sfinansują z należnych im dopłat. Raczej wyczekiwane fundusze trafią do nich dopiero pod koniec czerwca.

27 lutego 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła w ramach dopłat bezpośrednich za 2017 rok 10,78 mld zł. Z tej kwoty 9,18 mld zł trafiło do 1,27 mln rolników w ramach zaliczek z tytułu tych płatności, które ARiMR wypłacała od 16 października do 30 listopada br. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. A zatem Agencja ma do wypłaty jeszcze 4 mld zł.

Źródło: topagrar.pl

Poprzedni artykułGowin przeprasza za wypowiedź! Internauci wybaczą?
Następny artykułBardzo złe wiadomości dla mieszkańców Polski. Gaz najdroższy w historii