Imperium o. Tadeusza Rydzyka zostanie zasilone kolejnymi milionami w ramach państwowej pożyczki – informuje Fakt. Wg dziennikarzy twórca Radia Maryja i Telewizji Trwam dostanie teraz 8,4 mln zł na budowę ciepłowni geotermalnej w Toruniu.

O. Tadeusz Rydzyk i spółka Geotermia Toruń dostaną pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zależnego od Ministerstwa Środowiska. Kilka dni temu dyrektor Radia Maryja żalił się publicznie, że jego inwestycja, nawet za rządów PiS, napotyka na ciągłe problemy.

Reklamy

“Myślałem, że gdy przyjdą rządy PiS, to nie będzie takiej blokady. Zastanawiam się czy bariery, na które napotykamy, związane są z jakimś lobby, poprzednimi ideologami czy działaczami. Nie wiem, co to jest. Być może nieudaczność, bylejakość z pracy, jeżeli dwa i pół roku walczymy o to, żeby była ciepłownia – utyskiwał o. Tadeusz Rydzyk. – Nie stać nas na to, ale staramy się, tak jak wszyscy w Polsce, o dostępne środki. Do tego trzeba mieć jeszcze pożyczkę i własne środki. (…) Chodzi o procenty – nam zaproponowano tak złe warunki, jak nikomu innemu” – mówił się zakonnik.

Chodziło najpewniej o pożyczkę z NFOŚiGW na Geotermię Toruń. Jak przekonywał zakonnik, pożyczka mogłaby być udzielona na prawie 6 procent, a jego zdaniem inni otrzymywali tylko na 1,5 procent. Tabloid ustalił, że negocjacje były trudne i trwały do ostatniej chwili i dokładnie dzień po tym jak Rydzyk publicznie żalił się na PiS, zarząd NFOŚiGW zgodził się dać pieniądze redemptoryście i to na korzystnych warunkach. Chodzi o 8,4 mln zł!

Tabloid donosi, że wynegocjowana umowa czeka już na podpis. Oprocentowanie pożyczki wyniosło ostatecznie 2,6 proc.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułPartia w państwie. FOR ujawnia jak PiS zawłaszcza Polskę i obsadza stanowiska działaczami
Następny artykułOstra reakcja sędziów na szkodliwe działania Ziobry. Bunt w Krakowie i Warszawie