24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieCoraz bardziej dolegliwe konsekwencje niedziel bez sklepów. Przez pisowski zakaz handlu nie...

Coraz bardziej dolegliwe konsekwencje niedziel bez sklepów. Przez pisowski zakaz handlu nie będą kursować autobusy?

Rzeszowski PKS likwiduje niektóre połączenia. Ma to związek z wprowadzeniem ustawy ograniczającej handel w niedziele, a ostatecznie całkiem go zabraniającej. PKS swoje działania tłumaczy niską frekwencją i brakiem rentowności połączeń.

Spółka o decyzji poinformowała pasażerów w środę w komunikacie zamieszczonym na swoim facebookowym profilu: „W związku w wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. informuje, o zawieszeniu wykonywania komunikacji na liniach PKS w niedziele 11 i 18 marca br. ze względu na niską frekwencję i rentowność tych połączeń”.

Reklamy

Pod postem pojawiły się kolejne negatywne komentarze. Pasażerowie wytknęli PKS-owi między innymi, że wejście w życie ustawy nie oznacza, że w niedziele wolne od handlu nikt nie będzie pracował. Pojawiły się też głosy, że taka decyzja to duże utrudnienia między innymi dla osób studiujących w trybie zaocznym.

Post nie jest już dostępny, a na stronie oficjalnej pojawił się komunikat:

„W związku z interwencją gmin, których dotyczy ograniczenie niedzielnej komunikacji w dniach 11 i 18 marca br. oraz chęcią partycypacji w kosztach finansowania nierentownych kursów, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. podjął decyzję o przywróceniu zawieszonych kursów.
Komunikacja będzie wykonywana zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy.”

Źródło: Facebook, PKS Rzeszów

Musisz o tym wiedzieć!