Rzeszowski PKS likwiduje niektóre połączenia. Ma to związek z wprowadzeniem ustawy ograniczającej handel w niedziele, a ostatecznie całkiem go zabraniającej. PKS swoje działania tłumaczy niską frekwencją i brakiem rentowności połączeń.

Spółka o decyzji poinformowała pasażerów w środę w komunikacie zamieszczonym na swoim facebookowym profilu: „W związku w wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. informuje, o zawieszeniu wykonywania komunikacji na liniach PKS w niedziele 11 i 18 marca br. ze względu na niską frekwencję i rentowność tych połączeń”.

Reklamy

Pod postem pojawiły się kolejne negatywne komentarze. Pasażerowie wytknęli PKS-owi między innymi, że wejście w życie ustawy nie oznacza, że w niedziele wolne od handlu nikt nie będzie pracował. Pojawiły się też głosy, że taka decyzja to duże utrudnienia między innymi dla osób studiujących w trybie zaocznym.

Post nie jest już dostępny, a na stronie oficjalnej pojawił się komunikat:

“W związku z interwencją gmin, których dotyczy ograniczenie niedzielnej komunikacji w dniach 11 i 18 marca br. oraz chęcią partycypacji w kosztach finansowania nierentownych kursów, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. podjął decyzję o przywróceniu zawieszonych kursów.
Komunikacja będzie wykonywana zgodnie z niedzielnym rozkładem jazdy.”

Źródło: Facebook, PKS Rzeszów

Poprzedni artykułOdjazdy Macierewicza? Coraz dziwniejsze teorie o zamachu nie przekonują już nawet jego zwolenników
Następny artykułTajemnica Macierewicza. 15 milionów zapłacone służbowymi kartami.