Lekarze nie będą dawać zwolnień lekarskich. Wszystko przez zaniedbania ZUS

Za chwilę lekarze nie będą mieli na czym wypisywać zwolnień lekarskich, bo ZUS nie dał im druczków – informuje Super Express i przypomina, że od 1 lipca będą obowiązywały tylko elektroniczne zwolnienia lekarskie.

Tymczasem lekarze twierdzą, że ZUS zaczął limitować im druki, bo chce zmusić ich do wystawiania e-dokumentów. Tabloid cytuje Bożenę Janicką, lekarkę rodzinną z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia: “Wcześniej mogliśmy brać tyle bloczków, ile chcemy, a teraz ZUS wydał mi tylko cztery. To zaledwie 60 druków. W sezonie grypowym to starcza na 2-3 dni. Blankiety zwolnień za chwilę mi się skończą!”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Lekarz ze Lwówka w woj. wielkopolskim żali się, że, próbował wystawić e-zwolnienie, ale nie przechodzi przez system. Potrzebne jest porządne łącze internetowe, a tego nie ma w wielu wsiach.

ZUS twierdzi, że przygotował system informatyczny do obsługi e-zwolnień i wszystko działa prawidłowo, ale innego zdania są lekarze. Według Porozumienia Zielonogórskiego prawie co drugi medyk nie jest do tego gotowy, bo nie ma szybkiego internetu, a niektórzy nawet… komputera. Medycy już zapowiedzieli, że gdy skończą im się papierowe druczki, będą wypisywać zwolnienia na zwykłej kartce. ZUS jednak nie zamierza ich honorować, bo “to, jak wygląda zwolnienie lekarskie, dokładnie określają przepisy.”

Źródło: Super Express