Kolejne miliony na luksusy władzy. Kuchciński kupuje samochód chłodnię do Sejmu

Około 1 mln zł plus VAT Kancelaria Sejmu zamierza wydać na nowe auta. Marszałek Marek Kuchciński kupuje sześć samochodów osobowych, autobus i ciężarówkę chłodnię.

Samochody mają mieć moc minimum 200 KM zaś w autobusach mają być fotele ze skórzanymi elementami i gniazda USB przy każdym z foteli. Biuro prasowe poinformowało: “Potrzeba zakupu nowych samochodów osobowych wynika z konieczności wymiany starszych, wyeksploatowanych pojazdów, o kilkuset tysiącach kilometrów przebiegu. Standardowo nowe samochody są po prostu włączane w skład kolumny transportowej Kancelarii Sejmu. Także zakup mikrobusu motywowany jest potrzebą wymiany dotychczas użytkowanego przez Kancelarię Sejmu pojazdu, przeznaczonego do przejazdów grupowych posłów, np. na posiedzenia wyjazdowe komisji sejmowych. Z kolei ostatni z objętych postępowaniem pojazdów, opisany jako chłodnia, będzie przeznaczony do realizacji potrzeb zaopatrzeniowych Kancelarii Sejmu.”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: Kancelaria Sejmu