24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMiał być prom, nie ma nawet tabliczki pamiątkowej. Prawdziwy obraz obietnic Morawieckiego

Miał być prom, nie ma nawet tabliczki pamiątkowej. Prawdziwy obraz obietnic Morawieckiego

Działania wokół Stoczni Szczecińskiej zostały przez Młodych Demokratów nazwane „Propagandą sukcesu PiS”. O sprawie pisze Gazeta Szczecińska i podaje powód: nic się nie dzieje.

„Osiem miesięcy temu za bramą stoczni odbył się happening polityczny PiS. Ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki ze swoimi kolegami z rządu przyjechali odtrąbić swój pseudosukces budowy promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Minęło przeszło osiem miesięcy, a tutaj się nic nie dzieje” – powiedział dziennikarzom Bartosz Brożyński ze stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Reklamy

Działacze zaprezentowali fotografię, na której widać, że podbijana w wakacje stępka stoi dalej w tym samym miejscu, a w miejscu pamiątkowej tabliczki jest tylko pordzewiały kawałek metalu.

„Tabliczka w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła, nie wiemy gdzie jest. To zdjęcie jest symbolem nieudolnych rządów Prawa i Sprawiedliwości, ośmiu miesięcy wstydu. Nie chcemy ściemy, chcemy realnej pracy, która powinna się już dawno rozpocząć” – powiedział Brożyński prezentując fotografię. Młodzi Demokraci podkreślili, że w Stoczni Szczecińskiej mimo zapewnień rządu nie dzieje się nic.

Młodzi Demokraci zapowiedzieli wizytę u Wojewody Zachodniopomorskiego i przekazanie mu tabliczki z napisem „Gdzie jest prom”, by trafiła do przedstawicieli rządu w Warszawie.

Źródło: Gazeta Szczecińska

Musisz o tym wiedzieć!