[Counter-Box id="1"]

W związku z ustawą o IPN trwa ochłodzenie w relacjach między Stanami Zjednoczonymi a Polską, a polityk PO Paweł Zalewski przypomina, że Andrzej Duda nie odbył jeszcze w trakcie swojej prezydentury oficjalnej wizyty u prezydenta USA w Waszyngtonie.

Były europoseł Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski przypomniał na Twitterze, że Andrzej Duda “jest prezydentem 33 miesiące i dotąd nie miał oficjalnej wizyty u prezydenta USA w Waszyngtonie”.

Reklamy

Oczywiście nie oznacza to, że Andrzej Duda w trakcie swojej prezydentury nie spotykał się i nie rozmawiał z amerykańskimi przywódcami. W marcu 2016 r. odbył dwustronną rozmowę z ówczesnym prezydentem USA Barackiem Obamą przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu dla uczestników Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego.

Duda spotkał się z Obamą także w trakcie szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 r. i podczas 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku dwa miesiące później.

Z kolei Polska była jednym z pierwszy krajów odwiedzonych przez kolejnego prezydenta USA – Donalda Trumpa. Rozmowa z Andrzejem Dudą odbyła się w lipcu ub.r. w Zamku Królewskim i trwała kilkadziesiąt minut. Politycy rozmawiali także podczas styczniowego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Teraz jednak pojawiły się informacje, że prezydent Polski nie jest osobą mile widzianą w Białym Domu, a wszystko przez ustawę o IPN.

Źródło: Gazeta.pl

Poprzedni artykułPosłanka od Rydzyka steruje rozmieszczeniem wojsk w Polsce. Bezpieczeństwo naszego kraju zagrożone?
Następny artykułSzokujące. Nagrody w Kancelarii Prezydenta wzrosły o ponad połowę.