[Counter-Box id="1"]

To pierwszy tak wyraźny sygnał, że Podkomisja Smoleńska nie ma czego pokazać w rocznicę katastrofy. Jak twierdzi portal wPolityce.pl Antoni Macierewicz zrezygnował z publikacji raportu, mimo że kilka wersji było już opracowanych. Ponadto członkom Podkomisji wygasają umowy.

To już kolejne informacje pokazujące, że wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza zmierza do kompromitacji. Decyzje o istotnych działaniach Podkomisji Smoleńskiej podejmuje Antoni Macierewicz. Ale nad nim jest – od momentu dymisji – jeszcze minister obrony Mariusza Błaszczaka, od którego zależy budżet Podkomisji i jej istnienie. Podkomisja – wedle decyzji MON – ma istnieć tylko do końca sierpnia tego roku. Jeszcze tylko pół roku. O przedłużeniu jej żywota i pozostawieniu Macierewicza w fotelu szefa Podkomisji musi zdecydować przed tym terminem szef MON. A Mariusz Błaszczak ma dystans do zamachowych teorii Macierewicza.

Reklamy

Teraz nawet sprzyjające jej dotąd media piszą, że “Podkomisja Smoleńska się rozsypuje”, a “ustalenia są w powijakach”.

Na rocznicę nie zostanie zaprezentowany raport, a na dodatek część członków traci umowy, na podstawie których pracują w Podkomisji. Gwoździem rocznicy ma być podobno nie częściowy raport nazywany “technicznym”, ale prezentacja czy też film podobne do tego, który Podkomisja zaprezentowała rok temu.

To, że Podkomisja nie zdąży z końcowym raportem, jest jasne od miesięcy. Antoni Macierewicz w Radiu Warszawa powiedział, że sam nie zapowiadał żadnego raportu, a była to jedynie “medialna kreacja” i “nieporozumienie”.

Raportu ostatecznego nie będzie. Macierewicz i jego współpracownicy podkreślili, że nie ma wszystkich ekshumacji ciał ofiar i wyników sekcji, więc nie sposób napisać podsumowania.

Macierewicz zapewniał jednak dzisiaj w radiu: “Na pewno tej wiosny zostanie opublikowany materiał, który pokaże, jakie fakty zostały ustalone i jakie z tego wynikają wnioski.”

Ale o żadnych konkretach nie chciał mówić. Wiadomo tylko, że przyczyną katastrofy będą ogłoszone wybuchy.

Źródło: gazeta.pl, wPolityce.pl

Poprzedni artykułSołtysi maja dostać większe uprawnienia? PSL chce wzmocnienia roli samorządu
Następny artykułSzwajcarski rząd zaniepokojony upadkiem trójpodziału władzy w Polsce! Co na to polski rząd?