Szok i niedowierzanie w PiS? Ojciec Krzysztofa Czabańskiego był tajnym współpracownikiem UB i SB

Super Express ujawnił, że szef Rady Mediów Narodowych i poseł PiS Krzysztof Czabański to resortowe dziecko. Jego ojciec, Tomasz (ps. Tom, Tarzan i Tomaszewski), był tajnym współpracownikiem UB, a później SB wynajmującym za pieniądze swoje warszawskie mieszkanie komunistycznym służbom!

Politycy PiS uwielbiają wypominać związki rodziców znanych osób z komunistycznym systemem. SE przypomina serię książek „Resortowe dzieci”, w której lustruje się rodziny polityków i dziennikarzy z pierwszych stron gazet. Jeszcze w 2015 roku posłanka Joanna Lichocka na antenie radia TOK FM mówiła, że „w interesie środowiska III RP, obozu władzy III RP, to jest nieprzyjemna informacja, ale warto ją opisywać i warto, żeby Polacy o tym wiedzieli.”

Teraz okazuje się, że PiS w swoich szeregach też ma resortowe dziecko. A jest nim poseł i przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Z akt IPN, do których dotarł „Super Express”, wynika, że jego ojciec – Tomasz Czabański – współpracował z komunistycznymi służbami jako TW o ps. Tom, Tarzan i Tomaszewski. Urodzony w 1922 roku w Żninie Tomasz Czabański z zawodu był dziennikarzem. Ale miał też drugą twarz – informatora służb. Kiedy w 1948 r. urodził mu się syn, Krzysztof, Tomasz Czabański był już źródłem Urzędu Bezpieczeństwa, mieszka w Warszawie. Zajmował się m.in. rozpracowywaniem środowiska dziennikarskiego, a także środowiska byłych żołnierzy AK. I mimo że w 1954 r. Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego uznaje go za nieprzydatnego informatora i zrywa na jakiś czas współpracę z „Tomem”, to jednak nadal pozostaje on w polu ich zainteresowania. Wszystko dlatego, że odpłatnie zobowiązał się, aby organy bezpieczeństwa publicznego korzystały z jego mieszkania przy ul. Mokotowskiej w Warszawie.

W archiwach IPN są tomy powiązań Tomasza Czabańskiego z komunistycznym aparatem (m.in. 3 teczki pracy). Są doniesienia, pokwitowania na odbiór 500 zł i 1000 zł od funkcjonariuszy MSW za współpracę, a także raporty i pisma. SB zrezygnowało ze współpracy z Czabańskim w 1983 roku ze względu na nadużywanie alkoholu.

Z kolei sam Krzysztof Czabański od 1967 r. do 1980 r. należał do PZPR. Niechlubnej przeszłości ojca nie chciał komentować.

Źródło: Super Express

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ZygmuntAaaaaLensMariuszAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jakub
Gość
jakub

Terlecki raz Czabański dwa no niech się qrwy odliczają może coś dojdzie do tłuszczy

Aaaaa
Gość
Aaaaa

Dziwisz- TW, szantażowany przez konusa, wydał bohatyrrowi zgodę na Wawel👎

Mariusz
Gość
Mariusz

Swojej przeszłości też za specjalnie nie ma co komentować! Ale pisowiec z niego idealny.

Andrzej
Gość
Andrzej

Komuniści i złodzieje , cała Polska z was się śmieje!!!

Lens
Gość
Lens

No cóżn kto mieczem wojuje ….

Joanna
Gość
Joanna

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!

Zygmunt
Gość
Zygmunt

To dlatego tacy dranie jak Czabański, Terlecki i im podobni robili kariery w PRl-u i robią dziś w PiS-ie. jakoś nikt nie odważył się jeszcze napisać że Kaczyński też należy do tego towarzystwa. Wszystkie dzieci donosicieli UB i SB.
Wychowali i wykształcili się za Judaszowe srebrniki , a teraz udają jedynych sprawiedliwych. A naród smoleński draniom wierzy i głosuje na takie kanalie a oni cofają Polskę o 30 50 lat do Gomułkowskiego PRL-u.