Głupota czy nieodpowiedzialność? Dziennikarz związany ze środowiskiem PiS miał trafić do wywiadu NATO

Generał Jarosław Stróżyk, były wiceszef wywiadu NATO w rozmowie z tygodnikiem „Polityka” ujawnił, że Krzysztof Zielke, dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” miał być forsowany przez ekipę Antoniego Macierewicza na stanowisko w strukturach wywiadu w NATO. „Koledzy z zagranicy pytali mnie, czy to żart – stwierdził generał nazywając wskazywanie kandydatów na kluczowe stanowisko w strukturach sojuszu „skrajnym dyletanctwem”.

Gen Jarosław Stróżyk, były attaché wojskowy w Waszyngtonie i Jacek Najder, były przedstawiciel Polski w NATO, opowiedzieli tygodnikowi „Polityka” o tym, jak podczas rządów Antoniego Macierewicza w MON popsuła się nasza pozycja w NATO.

Gen. Stróżyk razem z Najderem wyjaśniają, że dobór kandydatów, jakich przedstawialiśmy na najważniejsze stanowiska w sojuszu był prowadzony zupełnie po amatorsku. Proponowaliśmy miernych, ale wiernych ludzi, których kwalifikacje były za niskie. Przykładem tego byłą próba wstawienia na ważną funkcję asystenta sekretarza NATO, Przemysława Vel Grajewskiego – szefa gabinetu politycznego Waszczykowskiego w MSZ, którego zgłoszenie zostało przez ludzi Sojuszu odebrane jako nieporozumienie.

Szczytem nieprofesjonalizmu była jednak kandydatura Krzysztofa Zielke, dziennikarza Gazety Polskiej Codziennie, który został zaproponowany na stanowisko w strukturach wywiadowczych. „Koledzy pytali mnie, czy to jakiś żart?” – opowiada generał.

Generał i dyplomata zwrócili też uwagę, że obecna ekipa doprowadziła do sytuacji, w której nie mamy już w Europie partnerów do rozmowy. Tu cieniem położyła się działalność Macierewicza, a najlepszym przykładem jest jego spotkanie z szefową niemieckiego MON – Ursulą von der Leyen. „Dotyczyło funkcjonowania polsko-niemieckiej jednostki, ale szybko przeszło na kwestie historyczne i, mówiąc dyplomatycznie, straciło charakter merytoryczny oraz przyjacielski” – powiedział Najder nazywając spotkanie „katastrofalnym” o dodając, że doprowadziło to do załamania współpracy wojskowej Polski i Niemiec.

Źródło: Polityka

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wiktor36 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiktor36
Gość
Wiktor36

Mądrzy ludzie piszą mądre artykuły ale mnie się wydaje że owocem posunięć prezesa jest ścisła jego współpraca z niejakim dyrektorem z Torunia. Jest on takim przebiegłym propagandzistom, że potrafił tak otumanić „ciemny lud”, który pójdzie za nim w ogień. I to jest przyczyną wszystkich naszych nieszczęść.Jakiś diabeł sprowadził go do nas z dalekiej Ameryki Płd. Póki on będzie w Kraju nie będzie nam dobrze.