Po ujawnieniu gigantycznych nagród dla rządu, a także aferze na arenie międzynarodowej, która doprowadziła do napięć w relacjach Polski z Izraelem i USA w obozie Jarosława Kaczyńskiego nastał kryzys. Jak pisze Super Express powstała wewnętrzna instrukcja dla polityków w tej sprawie. Mają się trzymać wytycznych prezesa, by odpierając ataki opozycji, uderzać właśnie w nią i część mediów.

Opozycja krytykuje rząd. Najpierw poszło o nagrody dla ministrów, a później o wprowadzenie przez USA rzekomych sankcji wobec Polski w związku z ustawą o IPN. Posłowie PiS w mediach mają to komentować następująco: “Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona. Kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie. Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie”. tak brzmi fragment przekazu, do którego dotarli dziennikarze tabloidu.

Posłowie PiS mają też przygotowane formułki odnośnie do afery z nagrodami. Przede wszystkim mają atakować opozycję. “Premie dla członków rządu to nie były jednorazowe nagrody. Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka. Byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z ośmiu lat rządów na Caritas” – brzmią wytyczne PiS.

Reklamy

Obóz władzy ma ogromny problem. Politycy nie tylko w obrzydliwy sposób okłamali społeczeństwo, ale sposób w jaki chcą uniknąć odpowiedzialności za swoje kłamstwa przywodzi jak najgorsze skojarzenia. Brak odpowiedzialności za swoje czyny i słowa u dorosłych to objaw poważnej choroby, która wymaga leczenia. Aż chciałoby się dodać: psychiatrycznego!

Źródło: Super Express

Poprzedni artykułNiestosowny żart Dudy odbija się echem na całym świecie. Stosunki z Francją znacznie się pogorszą?
Następny artykułGłupota czy nieodpowiedzialność? Dziennikarz związany ze środowiskiem PiS miał trafić do wywiadu NATO