PiS chce sprzedać nieruchomość unikając podatku wykorzystując firmę słup na Cyprze – pisze Gazeta Wyborcza. Chodzi o projekt “Srebrna Tower”. Związana z PiS spółka Srebrna robi to za pomocą spółki, która do nieruchomości nie ma praw.

Działka przy rogu ulic Srebrnej i Towarowej należy do firmy kontrolowanej przez Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Ma tam powstać 47-piętrowy wieżowiec na 190 m. Jak pisze  “Gazeta Wyborcza” przy ofercie sprzedaży PiS oferuje też wykreślenie z ewidencji zabytków, stojących tam starych biur fabrycznych.

Jedynym właścicielem jest firma Srebrna sp. z.o.o. Jednak projekt “Srebrna Tower” sprzedaje cypryjska spółka Conarius. To pośrednik, dzięki któremu PiS chce uniknąć płacenia podatku w Polsce. Dzięki takiej operacja spółka zaoszczędzi kilkanaście milionów zł. Oferta ma też kilka innych nieścisłości. Spółka nie ma pozwolenia na budowę tak wysokiego budynku. Dopiero stara się o taką możliwość. Nieruchomość pochodzi z uwłaszczenia majątku państwa. Odebrać chcieli ją jej spadkobiercy i warszawska PO.

Reklamy

Sprawa budzi kontrowersje, bo na ratusz wywierane są naciski, aby pozwolenie na budowę zostało wydane jak najszybciej. Ma to umożliwić szybszą sprzedaż działki. Urzędnik, który wydał korzystną decyzję ws. działki został wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Źródło: “Gazeta Wyborcza”

Poprzedni artykułMisiewicz pracuje dla TVP Republika, ale nikt go tam nie widział? Dziennikarka ujawnia niewygodne fakty
Następny artykułRząd zapomniał o domach dziecka? Wychowawca z Szamocina apeluje do prezydenta Dudy o pomoc