Niedziela bez kina, tramwajów i restauracji? Odlot sojusznika PiS

Niedziele bez komunikacji miejskiej, radia i telewizji oraz z ograniczonym ruchem pociągów? To dalsze plany Piotra Dudy – szefa „Solidarności”. Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę skwitował jako sukces tego związku zawodowego.

Duda na zebraniu delegatów śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach zapowiedział kolejne inicjatywy legislacyjne zmierzające do zmiany prawa pracy tak, by poza policją i strażą pożarną wszyscy w niedziele mieli wolne. Być może zresztą także zlikwidowania pracy zmianowej, gdyż zdaniem Piotra Dudy jest to „całe zło”. Szef Solidarności twierdzi, że pracodawcy wykorzystują tę cześć przepisów Kodeksu pracy, by zmuszać pracowników także do przychodzenia do pracy w niedziele i święta – nie z obiektywnej potrzeby, ale wyłącznie z żądzy zysku. Duda nazwał ich „pseudopracodawcami”, którzy traktują „pracę jak towar, a ludzi jak śmieci, jak towar na półkach”. Stwierdził, że takimi są ci, którzy w związku z zakazem handlu w niedzielę teraz wydłużają godziny pracy w inne dni i zmuszają do pracy w nocy.

Duda uznał slogan reklamowy „klient nasz pan” za uwłaczający kasjerom. Przypomniał o przewodniej roli klasy robotniczej i zapowiedział, że prace nad zmianami w Kodeksie pracy wkraczają w fazę finałową. W połowie marca Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy przekaże rządowi finał tych prac. To dwa nowe projekty ustaw. Jedna ma dotyczyć praw pracownika a drugi praw pracodawcy – projekt indywidualnego i projekt zbiorowego prawa pracy.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Cyr4xPiotr Adrian Andrzej Dudasinuhe45andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinuhe45
Gość
sinuhe45

Taka jest właśnie przyszłość tego nieszczęsnego kraju. Turyści będą walili nieprzytomnie. Każdy będzie chciał nie tylko zobaczyć ale i dotknąć z bliska najprawdziwszego SKANSENU. To już nie będą pseudo turyści zaopatrzeniowcy. To będą turyści autentyczni. Wielu z nich będzie zwiedzało zabytki sakralne i najnowsze osiągnięcia architektury zabobonu, a tych zbudujemy jeszcze więcej. Będą też mieli gdzie ugasić głód i pragnienie bo na nowo uruchomimy niesłusznie pozamykane szczęki a obsługiwać je będą uśmiechnięte matki, córki, żony i kochanki naszych partyjnych towarzyszy. Z zaopatrzeniem się w pamiątki też nie będzie problemu. Na przykościelnych placach staną różnobarwne butiki zarządzane przez przedsiębiorstwo należące do… Czytaj więcej »

andrzej
Gość
andrzej

Dudzie kasa odbiła do łowy co bedzi e narzucał kto co ma robic i kiedy. Solidarnośc dawno się pogubiła w ideałach

Cyr4x
Gość
Cyr4x

Rodzino! W niedzielę spędź czas razem! Wspólnie w parku, w aquaparku, na lodowisku! Jeżeli nie macie samochodu lub jest w warsztacie, czeka was spacer przez pół miasta, bo tramwaje nie kursują. Samo zdrowie!

Piotr Adrian Andrzej Duda
Gość
Piotr Adrian Andrzej Duda

Ej, spokojnie. Ten debil nie może być aż tak oderwany od rzeczywistości. Chociaż… Nazwisko zobowiązuje…