Skandaliczne kwoty na ochronę biur poselskich? Rzecznik PSL ujawnia sprawę

Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, Jakub Stefaniak zamieścił na twitterze zarządzenie Marszałka Sejmu. Czytamy w nim, że na ochronę swoich biur posłowie mogą przeznaczyć teraz 2 tys. zł miesięcznie. Zdaniem rzecznika ludowców to wydatek sięgający milionów złotych. Jego tweeta zamieścił portal super.bizz, co spowodowało reakcję Kancelarii Sejmu.

Na Twitterze Jakuba Stefaniaka z PSL czytamy, że z kancelarii Sejmu posłowie mogą pobierać 2 tys. zł miesięcznie na ochronę swoich biur. W wyjątkowych przypadkach Marszałek Sejmu może wnieść o zwiększenie tych kosztów.

Stefaniak wyliczył, że w skali roku będzie to ponad 11 milionów złotych.

Na publikację na stronie super.bizz zareagowało Centrum Informacyjne Sejmu.

„Kancelaria Sejmu z powagą i należytą atencją podchodzi do bezpieczeństwa posłów, a także biur poselskich. Chuligańskie incydenty oraz ataki na biura wymagają odpowiednich przeciwdziałań, tak by parlamentarzyści oraz ich współpracownicy mogli w sposób niezagrożony wykonywać swoje obowiązki służbowe (…)” – Napisano w wiadomości wysłanej do redakcji. – „Należy zaznaczyć, że Zarządzenie nr 3 Marszałka Sejmu z 6 marca 2018 r., określa maksymalny poziom wydatków na usługę ochrony biura. To oznacza, że by kwota zacytowana w Państwa publikacji była rzeczywiście wydatkowana, usługa ochrony musiałaby dotyczyć wszystkich 460 posłów, którzy zdecydowaliby się korzystać z niej przez cały rok, ponadto w najwyższej możliwej kwocie ujętej w rozporządzeniu. Dlatego można z dużą pewnością założyć, że jest to scenariusz bardzo mało prawdopodobny, a rzeczywiste koszta mogą być nawet kilkanaście razy mniejsze (…)” – skomentowało Centrum Informacyjne Sejmu.

Źródło: Super.bizz.pl, twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
J.Zbigniew Woroszczak.jkwObywatelAndrea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrea
Gość
Andrea

Zakład że posłańcy PiS skorzystają? Tylko oni muszą się bać suwerenności, bo tylko oni dają nam powód do obrony naszych praw!

Obywatel
Gość
Obywatel

„W wyjątkowych przypadkach Marszałek Sejmu może wnieść o zwiększenie tych kosztów.” – czy dobrze się domyślam, kto ma być tym wyjątkowym przypadkiem, tym dobrem narodowym bezcennym, któremu marne 2 tys. na ochronę miesięcznie nie wystarczą?

jkw
Gość
jkw

jemu 2 tysiące to wystarcza zaledwie na JEDEN DZIEŃ – tak się boi tych, których zamarzyło mu się na siłę ‚uszczęśliwiać’…

J.Zbigniew Woroszczak.
Gość
J.Zbigniew Woroszczak.

Wybrańcy Narodu boją się swoich wyborców? !!! Myślałem,że najlepszą ochroną poselskich dóbr jest mądrość,rozwaga,kultura,powaga i służebność c a ł e m u Narodowi. N A R O D Z I E – czas na zmiany !!!

jkw
Gość
jkw

jednak można się obawiać, że mogą skorzystać wszyscy – pokusa będzie wielka. Wystarczy ‚zatrudnić’ w charakterze ochrony narzeczonego/męża/syna pani sekretarki biura… I kto się temu oprze?