[Counter-Box id="1"]

Sąd Okręgowy w Łomży zwrócił do ponownego rozpatrzenia miejscowej prokuraturze rejonowej sprawę wypowiedzi radnego PiS z Nowogrodu, który nawoływał do “dostawienia szubienic i wieszania całego PO”. jak informuje Gazeta Wyborcza Sąd uznał, że prokuratura powinna wysłuchać pokrzywdzonych, czego nie zrobiła.

Zażalenie na postanowienie policji zatwierdzone przez łomżyńską prokuraturę rejonową z końca grudnia zeszłego roku o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie skandalicznego wpisu na Twitterze radnego PiS z Nowogrodu Karola Wyszyńskiego złożył działacz PO z Łomży Piotr Serdyński oraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych w Warszawie.

Reklamy

„Nawoływanie do stawiania szubienic i powieszenia na nich całego PO to zwykła manifestacja poglądów politycznych” – stwierdziła łomżyńska prokuratura za policją.

Teraz decyzję łomżyński sąd okręgowy podjął na niejawnym posiedzeniu. Wysłuchał argumentacji stron i wydał postanowienie po czterech godzinach. Kierując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez prokuraturę rejonową, sąd stwierdził, że w tym i podobnych przypadkach (przy stosowaniu gróźb) wymiar sprawiedliwości przed wydaniem postanowienia powinien brać pod uwagę subiektywne odczucia osób, które czują się pokrzywdzone, ale – co najważniejsze – przesłuchać przedstawicieli strony pokrzywdzonej. Tak się w tym wypadku nie stało.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułBlisko 3 miliony złotych na ochronę prywatnych wieców politycznych Kaczyńskiego. Miesięcznice kosztują nas krocie
Następny artykułŚmiać się czy płakać? Komentator rosyjskich mediów został ekspertem prokuratury.