“Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zna swój ustawowy obowiązek i konsekwentnie deklaruje, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa” – podkreślił w komunikacie rzecznik Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski odnosząc się w ten sposób do publicznych wypowiedzi przedstawicieli rządu dotyczących zwołania pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa.

Michał Laskowski napisał w komunikacie, że “w związku z publicznymi wypowiedziami prominentnych przedstawicieli rządu (Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i wiceministra Patryka Jakiego) oraz sejmu (Pani poseł Krystyny Pawłowicz) dotyczącymi zwołania pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa, które odczytać można nie tylko jako wywieranie presji na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, ale wręcz jako grożenie inicjowaniem co najmniej postępowania dyscyplinarnego, należy przypomnieć, że Pierwszy Prezes SN Małgorzata Gersdorf zna swój ustawowy obowiązek i konsekwentnie deklaruje, że zwoła pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa”.

Prezes Gersdorf zwróciła się też w poniedziałek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z wnioskiem o udostępnienie w formie informacji publicznej dokumentów, na podstawie których dokonano wskazania kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Reklamy

Sejm wybrał na początku marca 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dziewięć kandydatur wskazał klub Prawa i Sprawiedliwości, sześć – klub Kukiz’15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur. Kluby: Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe-Unia Europejskich Demokratów nie wzięły udziału w głosowaniu.

Źródło: TVN

Poprzedni artykułHorrendalne stawki za wodę. Prawo wodne zniszczy polskich przedsiębiorców
Następny artykułKtóra to juz kompromitacja? Poseł Kukiza twierdzi, że w Polsce kobiety głosu nie mają