PGE, KGHM i PGNiG to trójka największych rozczarowań w wynikach czwartego kwartału 2017 r. Informuje serwis money.pl. Analitycy ankietowani przez PAP prognozowali, że zarobią na czysto łącznie 2,1 mld zł, a skończyło się zaledwie 45 mln zł na plusie.

Na czele wielkich porażek jest największy producent energii elektrycznej – PGE. 300 mln zł straty to pierwszy minus na koncie spółki od połowy 2016 r.

Reklamy

Na drugim miejscu wśród najgorszych jest KGHM. Mimo dobrych cenach miedzi grupa miała 87 mln zł straty.

Na trzecim miejscu wśród najgorszych jest PGNiG. Kwartał był co prawda na plusie, ale 432 mln zł zysku netto, to nie jest coś czym się spółka może chwalić.

Honor spółkom zarządzanym przez menadżerów z PiS ratuje grupa PZU. Zarówno samo PZU, jak i kontrolowane przez niego: Bank Pekao i Alior Bank zaskoczyły pozytywnie analityków giełdowych.

PZU zarobił w ostatnich trzech miesiącach 2017 r. o 95 mln zł więcej niż średnia z prognoz analityków ankietowanych przez PAP (+14 proc.) i zarazem o 127 mln zł więcej niż rok wcześniej (+20 proc.). Bank Pekao miał zysk o 90 mln zł wyższy od prognoz (+9 proc.), a Alior o 2 mln zł (+1,3 proc.).

Źródło: Money.pl

Poprzedni artykułKarnowscy przegrali proces. Muszą przeprosić za oskarżenia pod adresem Piotra Krasko
Następny artykułByły funkcjonariusz ujawnia. Państwo PiS to amatorstwo i bałagan