Wojewoda Mazowiecki nie wyraził zgody na zorganizowanie uroczystości na Placu Piłsudskiego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP – informuje OSP. Brak zgody wywołał oburzenie internautów.

26 lutego do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wpłynęło pismo w sprawie zorganizowania 4 maja bieżącego roku obchodów Dnia Strażaka, połączonych z wręczeniem i uhonorowaniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku obchodzą 100-lecie istnienia. Jako miejsce uroczystości wskazano Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Reklamy

Do organizatorów trafiło pismo, w którym dyrektor generalny w imieniu wojewody, poinformował, że Urząd nie wyraził zgody na zorganizowanie obchodów w tym terminie. Decyzja nie posiada uzasadnienia.

We wskazanym terminie i miejscu nie odbywają się żadne aktywności ani uroczystości. Warto jednak przypomnieć, że plac Piłsudskiego w Warszawie został niejako “przejęty” przez PiS. Stało się tak na skutek wydania decyzji przez ministra Adamczyka, pisowskiego polityka z południa Polski.

W sprawę włączyło się też MSWiA, które wydało kuriozalne oświadczenie, w którym zapewnia, że decyzja wojewody mazowieckiego była spowodowana wyłącznie kwestiami technicznymi.  Wygląda więc na to, że zawłaszczanie państwa i przestrzeni miejskiej trwa w najlepsze. Sytuacja, w której odmawia się strażakom prawa do świętowania, jest oburzająca i niebezpieczna. Które grupy zawodowe będą następne? W rzeczywistości wygląda to na celowe upokarzanie przez władzę setek tysięcy strażaków, którzy rok do roku obchodzą swoje święto w Warszawie.

Strażacy to grupa zawodowa ciesząca się największym zaufaniem społecznym. Nic więc dziwnego, że w internecie zaroiło się od nieprzychylnych komentarzy pod adresem obłudnej władzy.

Źródło: Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl, Ochotnicza Straż Pożarna, Facebook, Twitter

Poprzedni artykułPKP Cargo w opałach. Giełdowy kurs leci na dół po informacji o politycznej nominacji prezesa
Następny artykułWalka o emerytury pracowników służb mundurowych. Protest przed Sejmem trwa