“Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały” – oświadczyła w Sejmie była premier Beata Szydło. Opozycja krzyczała: “oddaj kasę”.

Była premier Beata Szydło zabrała głos przed głosowaniem w sprawie wniosku o odrzucenie informacji szefa MSZ na temat polityki zagranicznej. Odniosła się w nim do kwestii nagród dla ministrów rządu PiS, która – w jej ocenie – stała się “hucpą urządzaną przez polityków opozycji”.

“Na początku podkreślę jedno: biorę odpowiedzialność za rząd, którym miałam zaszczyt przez dwa lata kierować, biorę odpowiedzialność za sukcesy i biorę odpowiedzialność za to wszystko, co było niedociągnięciami” – oświadczyła Szydło i dodała, że “rzeczywiście, ministrowie, wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały. To były nagrody oficjalne, nagrody, które zostały przyznane w ramach budżetu uchwalonego w tej izbie, a nie zegarki od kolegów-biznesmenów. Ci ludzie ciężko pracowali i pracują po to, żeby wszyscy Polacy mogli cieszyć się z rozwoju Polski, a nie tylko wybrane grupy interesów.”

Reklamy

W trakcie przemówienia Szydło z ław opozycji słychać było skandowanie “oddaj kasę”.

“Mam pytanie do polityków PO, skoro tak państwo (…) głośno krzyczycie, to proszę powiedzieć, jak to się stało, że tylko w ciągu dwóch lat rządów PiS, kilkanaście najważniejszych spółek Skarbu Państwa podwoiło swoje zyski, a ich wartość giełdowa wzrosła o 100 mld zł? 100 mld w dwa lata. I te 100 mld zł zostało przeznaczone na programy społeczne, zostało skierowane do zwykłych obywateli. To są pieniądze Polaków, a nie wasze” – podkreśliła.

Źródło: sejm.gov.pl

Poprzedni artykułWizerunkowa wpadka prezydenta. Otrzymał BMW, a w siedzibie tej firmy policja i prokuratura dokonała przeszukań
Następny artykułPiS przeciwko emeryturom bez podatku. Skandaliczne głosowanie w Sejmie