Syn posła PiS robi karierę w państwowej spółce. Jak informuje Gazeta Wyborcza po trzech miesiącach został prokurentem.

Jastrzębska Spółka Węglowa powołała firmę, która ma zajmować się ochroną i sprzątaniem wszystkich jej zakładów. Na stanowisko prokurenta powołano Nikodema Matusiaka, syna posła PiS, który dwa lata wcześniej robił audyt w górniczej spółce. Jak podkreślają pracownicy górniczego giganta, Matusiak junior awansował zaledwie w trzy miesiące po zatrudnieniu w JSW.

Reklamy

Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na giełdzie, jej większościowym akcjonariuszem jest skarb państwa. JSW ma pięć kopalń oraz kilkanaście spółek córek w tym JSW Ochrona. Firma powstała pod koniec grudnia zeszłego roku i ma zajmować się ochroną i sprzątaniem wszystkich spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej JSW. W przyszłości chce też rozszerzyć swoją ofertę na podmioty zewnętrzne.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza prokurentem w JSW Ochrona został 32-letni Nikodem Matusiak, syn Grzegorza Matusiaka, posła Prawa i Sprawiedliwości z Jastrzębia-Zdroju. Pracownikiem JSW został 2 października zeszłego roku. Najpierw był zatrudniono w JSW Szkolenie i Górnictwo, gdzie dostał etat kierownika działu rozwoju i innowacji. Po trzech miesiącach – bez konkursu – awansował na prokurenta w JSW Ochrona.

Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka prasowa JSW, twierdzi, że prokurent jest powoływany przez zarząd i w spółce nie ma zwyczaju ani wymogu, aby przeprowadzać konkurs na to stanowisko. Zapewniła też, że poseł Matusiak nie zabiegał o zatrudnienie i awansowanie swojego syna

Gazeta Wyborcza dotarła do CV Nikodema Matusiaka. Wynika z niego, że licencjat zrobił na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, a studia magisterskie na Politechnice Śląskiej. Ukończył też studia podyplomowe na AWF (specjalizacja menedżer sportu i turystyki) oraz zarządzanie nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym. Doświadczenie zawodowe to prowadzenie strony internetowej klubu Jastrzębski Węgiel, zajmowanie się reklamą w biurze turystycznym, marketingiem w lokalnej sieci sklepów spożywczych, a także bycie asystentem zarządu spółdzielni mieszkaniowej oraz przez kilka miesięcy członkiem rady nadzorczej spółki Eurokonstrukcje wchodzącej w skład grupy kapitałowej Huty Pokój.

Zarówno Nikodem Matusiak jak i jego ojciec nie odpowiedzieli na pytania Gazety Wyborczej.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułRydzyk zaatakował PiS. Rzecznik rządu zarzuca mu manipulacje
Następny artykułGenerał ostro o rządzie. Polska musi odsunąć PiS od władzy