Rydzyk zaatakował PiS. Rzecznik rządu zarzuca mu manipulacje

TV Trwam zarzuciła PiS, że bardziej interesuje ich los zwierząt futerkowych niż nienarodzonych dzieci. Na reakcję rządzących nie trzeba było długo czekać.

Materiał w TV Trwam poświęcony był przepisowi umożliwiającemu organizacjom ekologicznym odbieranie zwierząt przetrzymywanych w skandalicznych warunkach – wytknięto w nim, że „prace nad projektem ustawy o ochronie zwierząt idą znaczenie szybciej niż nad projektami chroniącymi ludzkie życie”.

Reklamy

„Pierwszy został wrzucony do kosza, a kolejny – po dwóch latach od złożenia – nie wiadomo, w której sejmowej szufladzie się znajduje. Obecny obywatelski – „Zatrzymaj aborcję” przeszedł pierwsze czytanie, ale w Sejmie jest już prawie cztery miesiące” – powiedziano w materiale i dodano, że „posłowie PiS przekładają posiedzenia komisji polityki społecznej, żeby się nim nie zajmować”.

„Czy zatem ochrona zwierząt dla PiS ważniejsza jest od życia ludzkiego i czy ogóle nie chce zajmować się tą sprawą?” – zapytała dziennikarka TV Trwam rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek.

„Pani manipuluje. Ja się z tym nie zgadzam. Już powiedziałam i podkreślam jeszcze raz – w planach prac komisji polityki społecznej tego punktu nie było. Państwo sugerujecie nieprawdę, że coś zdejmujemy. Niczego nie zdejmujemy. Kiedy ten punkt zostanie wprowadzony do prac komisji, to z całą pewnością się nim zajmiemy” – powiedziała i dodała: „Proszę nie porównywać życia ludzkiego do życia zwierząt. Naprawdę to jest nieeleganckie.”

Źródło: TV Trwam