Komu teraz PiS obniży lub emerytury? Typujemy 5 grup społecznych, które mogą stracić świadczenia

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt, łagodzący skutki tzw. ustawy represyjnej. Pod projektem zebrano ponad 250 tysięcy podpisów. Nowela wywołała burzliwą dyskusję w Sejmie i głosami posłów PiS oraz Kukiz’15 została odrzucona. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by władza odebrała emerytury lub zmniejszyła ich wysokość kolejnym grupom społecznym.

W końcu jak już raz to zrobili, to dlaczego nie skorzystają z tej możliwości po raz drugi? Podpowiedzmy więc, jakie grupy społeczne mogły się narazić. 
Kobiety
Po piątkowym marszu kobiet na pierwszym miejscu do obniżenia emerytur znalazły się kobiety. Co prawda przez zmiany w systemie emerytalnym i program 500 Plus będą miały i tak niskie emerytury ale czemu by im nie obniżyć tych świadczeń do minimalnego poziomu? ZUS już dzisiaj korzysta intensywnie z facebooka, więc może zacząć zbierać zdjęcia z czarnych protestów. Strach tylko pomyśleć ile będzie nas kosztować dorobienie odpowiedniej funkcji w systemie informatycznym ZUS… I jaką premie dostanie za to minister Rafalska. 
Emerytury samorządowców 
`Skoro PiS chce centralizować państwo, przenosić wszystkie funkcje do Warszawy, to w sumie samorządy są niepotrzebne. No to ciachajmy im emerytury jak najszybciej. Jakie to wielkie oszczędności i pomysł na premie dla tych z rządu co rzetelnie i ciężko siedzą w gabinetach a im się należy, przecież im się należy! 
Niepolskie nazwiska
Jaki tutaj się szykuje piękny festiwal zmniejszania emerytur. Każdy z niepolskim nazwiskiem będzie miał emeryturę minimum i specjalny domiar za niepolskość. Spokojnie mogą spać tylko ci, którzy mają rdzennie polskie nazwiska oraz Samuel Pereira, dla niego w ustawie będzie wyjątek. 
Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa 
Byli sędziowie powyższych instytucji są idealnym celem. W końcu służyli poprzedniemu systemowi, temu, który według PiS działał na rzecz kogoś innego niż naród. 
Dziennikarze mediów niepokornych (ale tych prawdziwie niepokornych)
Media niepokorne to te, które opisują rzeczywistość taką, jaka ona jest. Tych dziennikarzy trzeba ukarać za pisanie, bo dzisiaj powinna obowiązywać w mediach tylko i wyłącznie linia partii. Tutaj oprócz obniżenia emerytur do głodowego poziomu proponujemy jeszcze konieczność przedstawienia wybranych materiałów dziennikarskich do wniosku o emeryturę. 
Na koniec trzeba przypomnieć, że PIS w swoim programie wyborczym obiecywał, że projekty obywatelskie będą procedowane. Obiecywał też wiele innych rzeczy i słowa nie dotrzymał. Warto o tym pamiętać podczas zbliżających się wyborów. 
 
A jakie są Wasze typy? Komu PiS jeszcze obniżyłby emerytury?