“Czy po ucieczce kolejnych dwóch osadzonych z oddziału półzamkniętego Polacy mogą już bezpiecznie wyjść z domu?” – zapytał na Twitterze Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości, poseł Witold Zembaczyński z Nowoczesnej. W odpowiedzi dowiedział się, że jest… osłem naleśnikowym.

Wymiana zdań między politykami dotyczyła ucieczki dwóch więźniów z aresztu w Stawiszynie na Mazowszu. Poszukiwani mężczyźni odbywali swoje kary w w oddziale półotwartym, o zmniejszonym rygorze. Do tej pory nie sprawiali żadnych problemów, a w areszcie pracowali przy remontach. O uciekinierów zapytał na Twitterze Patryka Jakiego poseł Witold Zembaczyński z Nowoczesnej.

Riposta nastąpiła niemal natychmiast.

Reklamy

Między Jakim a Zembaczyńskim konflikt jest od dawna. Kilka dni temu na słowa posła Nowoczesnej o “Misiewiczach” w PiS, wiceminister odpowiedział, że to Zembaczyński “w Opolu jest największym Misiewiczem, bo prosto z robienia naleśników został szefem pływalni, do której dziś jest tylko delegowany jako poseł, bo dostał jedynkę na liście Nowoczesnej”.

To przytyk do tego, że w przeszłości Zembaczyński prowadził naleśnikarnię.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułPrezydent rozzłościł frankowiczów. Miał pomóc, a proponuje kredyt na kredyt
Następny artykułAfera gazetowa. Orlen promuje pisowskie czasopisma.