Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zawetowaniu tzw. ustawy degradacyjnej. Spotkał się za to z falą krytyki ze strony zwolenników obozu rządzącego. Między innymi skrytykował go Piotr Walentynowicz, wnuk legendy Solidarności. A wszystko na Facebooku.

Andrzej Duda odmówił podpisania ustawy degradacyjnej. Rozwiązanie zastosowane wobec członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, a w szczególności brak możliwości odwołania się od decyzji, budzi sprzeciw i wątpliwości prezydenta. Sporym mankamentem moralnym jest, zdaniem Dudy, brak zabezpieczenia przez państwo możliwości obrony nieżyjącym osobom podlegającym degradacjom.

Reklamy

“Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu. Moja śp. Babcia, Anna Walentynowicz domagała się rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych przez całe swoje życie. Nie udało się to za jej życia i za życia tych pospolitych bandytów. Pan jako Prezydent RP właśnie stanął w obronie osób, które niekoniecznie naciskając na spust, ale wydając rozkazy, byli odpowiedzialni za największe tragedie, męczeństwa i zbrodnie powojennej Polski. Tym samym stanął Pan w opozycji do wartości i idei, którym moja Babcia przez całe życie była wierna” – napisał Piotr Walentynowicz na portalu społecznościowym i dodał: “Bardzo mi przykro, że nie rozumie Pan tych wartości, jak i faktu, że gdyby nie poświęcenie tych wspaniałych ludzi, którzy zginęli w katastrofie i wielu innych nadal nieznanych społeczeństwu, to nie miałby Pan zaszczytu piastowania funkcji Prezydenta RP”.

Źródło: Facebook

Poprzedni artykułZiobro przegrał proces. Będzie musiał przeprosić
Następny artykułOgromna afera z nagrodami dla rządu? Premie mogły być jeszcze większe niż ujawniono