Ostry konflikt w środowisku władzy. Wnuk Anny Walentynowicz uderza w prezydenta Dudę

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zawetowaniu tzw. ustawy degradacyjnej. Spotkał się za to z falą krytyki ze strony zwolenników obozu rządzącego. Między innymi skrytykował go Piotr Walentynowicz, wnuk legendy Solidarności. A wszystko na Facebooku.

Andrzej Duda odmówił podpisania ustawy degradacyjnej. Rozwiązanie zastosowane wobec członków Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, a w szczególności brak możliwości odwołania się od decyzji, budzi sprzeciw i wątpliwości prezydenta. Sporym mankamentem moralnym jest, zdaniem Dudy, brak zabezpieczenia przez państwo możliwości obrony nieżyjącym osobom podlegającym degradacjom.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu. Moja śp. Babcia, Anna Walentynowicz domagała się rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych przez całe swoje życie. Nie udało się to za jej życia i za życia tych pospolitych bandytów. Pan jako Prezydent RP właśnie stanął w obronie osób, które niekoniecznie naciskając na spust, ale wydając rozkazy, byli odpowiedzialni za największe tragedie, męczeństwa i zbrodnie powojennej Polski. Tym samym stanął Pan w opozycji do wartości i idei, którym moja Babcia przez całe życie była wierna” – napisał Piotr Walentynowicz na portalu społecznościowym i dodał: “Bardzo mi przykro, że nie rozumie Pan tych wartości, jak i faktu, że gdyby nie poświęcenie tych wspaniałych ludzi, którzy zginęli w katastrofie i wielu innych nadal nieznanych społeczeństwu, to nie miałby Pan zaszczytu piastowania funkcji Prezydenta RP”.

Źródło: Facebook