“Decyzja ws. kandydata na prezydenta Warszawy zapadnie bardzo szybko, wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka” – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński oceniając, że Dworczyk „zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie elektoratu PiS w stolicy”.

Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska” podkreślił, że ostateczna decyzja, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta stolicy, nie została podjęta, ale to „bardzo szybko nastąpi”.

“Nie jest tajemnicą, że wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Gdybyśmy kierowali się jedynie sondażami – dziś przecież wszystkie partie je przeprowadzają – to należałoby ocenić, że szanse tego drugiego w rywalizacji o prezydenturę stolicy są większe” – powiedział Kaczyński.

Reklamy

Jak dodał, atutem Jakiego, który jest wiceszefem resortu sprawiedliwości i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej, jest „znana twarz, kojarząca się obywatelom z wielkim dynamizmem”.

Ale – jak zaznaczył prezes PiS – Dworczyk, który obecnie jest szefem KPRM, to także człowiek bardzo dynamiczny.

“Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy” – ocenił Jarosław Kaczyński. Podkreślił jednocześnie, że ostatecznej decyzji na razie nie ma.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybieramy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułKampania reklamowa uderza we władzę. Oddajcie kasę
Następny artykułNowoczesna ostrzega przed demontażem państwa. Ustawa o Sądzie Najwyższym zaszkodzi nam wszystkim?