Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej zapowiedział złożenie projektu obniżenia pensji poselskich o 20 proc. Powiedział też, że ministrowie konstytucyjni, sekretarze stanu, którzy są politykami zdecydowali się na przekazanie nagród, w terminie do połowy maja, do Caritas na cele społeczne.

“Jeśli ktoś nie poprze rozwiązań dotyczących obniżenia pensji polityków, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej, straci szansę na dalszy udział w polityce” – powiedział prezes PiS zapowiadając, że partia będzie “egzekwować z całą stanowczością dyscyplinę w tych sprawach”. Powiedział też, że partia chce “wprowadzenia nowych limitów dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców, zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek skarbu państwa.

Reklamy

“Vox populi, vox dei – głos ludu, głos Boga. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać wyraźnie, że chce, to my się przychylamy do tej decyzji i będziemy w związku z tym ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny, dla budowy przeświadczenia społeczeństwa, że polityka rzeczywiście nie jest dla bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że “trzeba odróżnić polityków od urzędników”. Zwrócił uwagę, że nikt nie zgłaszał pretensji, że “dyrektorzy generalni, wielu dyrektorów departamentów, zarabia znacznie więcej niż ministrowie, a są tacy, którzy zarabiają więcej niż premier.” Bo “ludziom chodzi o polityków, o to, by politycy byli czyści, wolni od jakiegoś oskarżania, podejrzeń o to, że oni są w polityce po to, by wyjść z niej bogatsi.”

Jego słowa spotkały się żywą reakcją internautów, dziennikarzy i polityków.

https://twitter.com/moroz_renata/status/981911913885036545

 

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułCenzura w prawicowych mediach? Horubała odchodzi z “Do Rzeczy”
Następny artykułPopłoch po decyzji Kaczyńskiego. Czy politycy opuszczą PiS?